Co zwiedzać? Najlepsze książki na wycieczki po Polsce

Najlepsze książki o tym co zwiedzać. Przydadzą się podczas planowania niejednej wycieczki. Obowiązkowe pozycje do wożenia w samochodzie. Dzisiejszy wpis sponsoruje Luna, która bezczelnie wkradła się na sesję zdjęciową.


Tylko 2 książki – tyle potrzebujesz do szczęścia


Bez tych książek nie wyobrażam sobie żadnej wycieczki. Wożę je w schowku samochodowym od lat. Ty też zaczniesz.

Po co książki jak jest internet?

Książki nie wyładują się jak bateria w telefonie, więc zawsze będą bardziej przydatne w terenie, gdzie każdy procent baterii jest na wagę złota.

Zamki w Polsce Macieja Węgrzyna

To moja absolutna biblia o zamkach. Od niej zaczynam, gdy chcę się wybrać na zamki, bo wiem, że oprócz tych najbardziej okrzyczanych znajdę w niej drobne perełki omijane przez turystów.

Co zwiedzać? Najlepsze książki na wycieczki po Polsce

Znajdziesz tutaj nie tylko informacje o godzinach otwarcia i płatnym wstępie (co jak wiadomo lubi się zmieniać), ale też całą historię zamków wraz z ciekawostkami i innymi obiektami w okolicy wartymi zobaczenia. Są też wskazówki jak do zamku dojechać i dokładne współrzędne geograficzne każdego zamku.

Przy okazji podrzucę Ci pomysł. JOznaczaj sobie naklejkami na mapce które zamki już odwiedziłaś. To bardzo ułatwia podjęcie decyzji o kolejnej trasie zwiedzanych zamków :)

Co zwiedzać? Najlepsze książki na wycieczki po Polsce

Co najważniejsze – książka nie jest ciężka i nie jest gruba, dzięki czemu z powodzeniem zabierzesz ją wszędzie. Nie będzie Ci zbytnio ciążyła w plecaku i nie zajmie za dużo miejsca.

Polska na weekend wyd. Pascal

To jest naprawdę gruba cegła, której nie weźmiesz ze sobą w każde miejsce. Jest bardzo ciężka, bo papier jest dobrej jakości. Myślałam, że szybko się zniszczy, ale tak się nie stało – służy mi dzielnie od 2015 roku. Większość czasu spędza w aucie, którym jeżdżę na dalsze wycieczki.

Co zwiedzać? Najlepsze książki na wycieczki po Polsce

Opisane są w niej zabytki przeróżne – od zamków, poprzez obiekty sakralne, na atrakcjach dla najmłodszych skończywszy. Co ciekawe znajdziesz w niej gotowe plany – wsiadasz w auto i jedziesz na 1-2 dni. Korzystam z niej najczęściej w trakcie podróży, gdy już mamy gotową trasę po zamkach.

Co zwiedzać? Najlepsze książki na wycieczki po Polsce

Szukam w niej wycieczkowych dopełniaczy – terenów zielonych, wody, miejsc niewpisujących się w kategorię zamki (od tego jest poprzednia książka) i obiekty sakralne (nie przepadam).

Słyszałaś o tych książkach? A może polecisz mi trzecią? Jakiej książki Ty używasz do planowania wycieczek?

Pozdrawiam Cię serdecznie

Justyna

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.