Czerwony sposób na życie

Dziś stylizacja. Długo zbierałam się do napisania tego wpisu, ponieważ musiałam dość gruntownie przeanalizować wpływ czerwonego koloru na moją osobę i moje życie.

Wydaje się to absurdalne, by podporządkowywać się pod jakiś kolor. Do złudzenia przypomina to trochę idiotyczne facebookowe testy typu


„Jakim kolorem jesteś?”


stylizacja

Gusty kolorystyczne się zmieniają

Jednego dnia można wielbić zielony, by za kilka lat mieć fioła na punkcie różowego. Teoretycznie nie ma więc powodu do wnikania głębiej w znaczenie kolorów oraz podporządkowywanie ich pod siebie. Dlaczego więc zatytułowałam swój wpis „Czerwony sposób na życie”?

stylizacjaDama nie zawsze w butach chodzi ;)

Odpowiedź jest prosta

Po przejściowej fascynacji tym kolorem i przeanalizowaniu jego znaczenia postanowiłam, że z osoby szarej i dość nijakiej stanę się jednostką wyrazistą i wyróżniającą się. Zdecydowałam, że chcę, by moje życie było nasycone jak ten kolor – pasją, emocjami, doświadczeniami. By przeżyć życie i niczego nie żałować. W końcu w tym roku skończyłam 30 lat, a to jednak istotniejszy etap w życiu człowieka, kiedy ten zadaje sobie pewne pytania i dokonuje pierwszych bilansów zysków i strat w swoim życiu. Nie zrozumcie mnie źle – nie mam jakiegoś kryzysu wieku średniego. Po prostu czasami warto przysiąść na chwilę i zastanowić się, jak będzie wyglądała przyszłość. I myślę, że trzeci krzyżyk na koncie to idealna okazja do takich rozważań i dalszych planów.

stylizacjaI nie jest idealna – zdarzają jej się siniaki na nogach ;)

Czerwony moim kolorem przewodnim w życiu

Ma dodawać mi odwagi w chwilach zwątpienia, motywować do dalszych działań, podsycać pragnienie zdobycia nowych doświadczeń i rozwijać moje umiejętności celem ciągłego doskonalenia siebie. Nie widzę nic złego w dążeniu do wyjątkowości – nie jest to według mnie narcyzm, egoizm ani egotyzm. Każdy człowiek ma w sobie jakąś potrzebę do samorealizacji i każdy w jakiś sposób do czegoś dąży.

W jaki sposób implementuję moją strategię?

Po prostu staram się, by ten kolor był obecny cały czas w moim otoczeniu. Otaczam się nim, by przypominał mi o moich dążeniach do celu. Zawieram go w dekoracji mieszkania, ubiorze, dodatkach. Dzięki temu zyskuję także uwagę otoczenia, co przekłada się również na sukcesy w innych dziedzinach, nie tylko osobistych.

A jaki jest Wasz sposób na życie?

Sukienka – projekt własny
Płaszcz – C&A
Buty – Deichmann

Pozdrawiam Cię serdecznie

Justyna

 

 

Foto: niezastąpiona i wyjątkowa Anna Tundak

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.