Jak wpleść do Italian Chic trochę francuskiej elegancji?

Powiew francuskiej elegancji w stylu Italian Chic? To możliwe? Oczywiście! Możemy łączyć Italian Chic i French Chic. Wszystko to tylko kwestia zachowania odpowiedniego balansu.

Pisałam niedawno o tym jak inspirować się stylem Italian Chic. Teraz zrobimy to w drugą stronę! Pokażę Wam jak można inspirować się innymi stylami nie rezygnując z włoskiego szyku.


Jak wpleść do Italian Chic trochę francuskiej elegancji?


Jeden akcent

Jak nie przesadzić i nie stworzyć przedziwnej hybrydy w stylizacji? Najważniejszy jest umiar. Najlepiej spisuje się stosowanie jednego akcentu. W ten sposób Italian Chic nie traci swojego charakteru, a my zyskujemy lekkie muśnięcie francuskiej elegancji. Jak możemy się inspirować? Oto kilka propozycji:

Wyluzuj

Poluzowanie dopasowanych ubrań to najprostszy sposób. Ubrania nadal są blisko ciała, ale nie przylegają ciasno do niego. Możemy też wybierać ubrania z rozciągliwych materiałów, dzięki czemu zyskamy większy komfort. Pamiętajmy tylko o jednym – nie naruszajmy talii. To miejsce święte. Jakiekolwiek manewry w tym miejscu będą szkodziły naszej sylwetce.

Noś delikatną biżuterię

Zamieńmy ciężkie naszyjniki, kolczyki i bransolety na rzecz delikatnej, dyskretnej biżuterii. Złoto możemy zastąpić srebrem, o ile nasz typ urody na to pozwala. Masywne kolie odchodzą do lamusa i zastępują je cienkie łańcuszki z małą zawieszką. Spróbujmy też delikatniejszych kolczyków zamiast długich.

Dopasuj ubranie do siebie

Pewnie i tak większość z Was robi to na co dzień, gdy jest za gorąco. Podwińmy rękawy. Spróbujmy bawić się tym, co Francuzki uwielbiają, czyli łamaniem konwenansów. Podwińmy nogawki lub rękawy koszuli. Przewiążmy włosy apaszką, zamiast owijać nią szyję. Rozepnijmy jeden, a nie dwa guziczki koszuli. Zróbmy coś, co sprawi, że będzie nam wygodniej w danej chwili.

Postaw na usta nude

Delikatniejszy makijaż zdecydowanie jest bardziej French Chic. Nie każdy typ urody może sobie pozwolić na mocno zaakcentowane oko lub usta. I tutaj właśnie wkracza French Chic, który sprzyja delikatnym typom urody. Wystarczy tylko użyć jaśniejszych kosmetyków i jest super, wyglądamy zjawiskowo!

Możemy też użyć pomadki w odcieniu nude, zamiast odejmować oku mocniejszego akcentu. Z tego rozwiązania ucieszą się ciemne typy urody, które bez mocno zaakcentowanych oczu wyglądają bardzo blado.

Pokochaj paski

Nic nie stoi na przeszkodzie, by przemycić paski jako pojedynczy akcent naszej stylizacji. Jest to wręcz doskonały pomysł! Paski wspaniale oddają charakter francuskiej elegancji. Jest to chyba jedyny wzór, który tak silnie się z nią kojarzy. Możemy kupować ubrania w paski lub… skupić się na dodatkach, które dodadzą marynarskiego pazura każdej naszej stylizacji.

Zadbaj o paznokcie

Starannie pomalowane paznokcie to coś dla kobiet, które przywiązują dużą uwagę do pielęgnacji dłoni. Nie musimy jednak od razu umawiać się na francuski manicure lub hybrydy. Możemy po prostu zainwestować w trwały lakier do paznokci, a najbardziej skupić się na tym, by nasze dłonie wyglądały dobrze (mam tu na myśli nie tylko same paznokcie, ale też nawilżone dłonie).

Polub się z granatem

Granat to kolejna cecha francuskiej elegancji, o której powinnyśmy pamiętać, jeśli chcemy się nią inspirować. Dodajmy ten kolor do naszej palety. Wybierzmy tylko taki odcień, który dobrze współgra z naszym typem urody.

A co z jasnymi typami urody dla których granat jest zbyt ciemny? Nic nie jest stracone! Możemy przemycić granat wybierając jasne ubrania w granatowe paski zamiast przyodziewać się od razu w granat od stóp do głów!

Załóż baleriny

Czasami możemy zamienić obcasy na baleriny. Nie tylko wtedy, gdy nasze stopy są już zmęczone szpilkami, ale również wtedy, gdy najważniejsza jest dla nas wygoda. Nie każda kobieta znajdzie przyjemność w robieniu zakupów w szpilkach. Pamiętajmy o tym, że nie jesteśmy skazane na szpilki jeśli chcemy się inspirować francuskim szykiem.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.