Nowy rok – Kierunki rozwoju bloga w 2019

Nowy Rok, nowa ja… Pewnie słyszałaś to nie raz. Ja jednak będę pisać o blogu, nie o sobie. Jak będzie wyglądał nadchodzący rok na blogu? O czym będę pisać i które działy planuję rozwinąć? Co jeszcze chciałabym zrobić w nadchodzącym 2019 roku?


Co planuję na 2019 rok?


Tematyka

W 2019 roku większy nacisk położę na wpisy o modzie. Makijaż nadal będzie motywem przewodnim na blogu, ale dojdzie do tego moda. Chciałabym, by blog traktował po prostu o kobietach i spójności w ich wyglądzie zewnętrznym (a więc w makijażu, pielęgnacji twarzy i modzie).

Co zmieni się w makijażu? Nadal będę recenzować kosmetyki i pisać o Afterchallenge. Czasem wrzucę jakiś poradnik makijażowy, ale nie będzie ich zbyt wiele, ponieważ kwestie techniczne odnośnie makijażu przeniosę w inne miejsce (o tym więcej w dalszej części wpisu, więc czytaj dalej).

Z tego względu o podróżach będzie mało, ale regularnie. Będą relacje z wycieczek, ale również zabiorę Cię w podróż po knajpach. Dowiesz się, gdzie warto zajrzeć, będąc w konkretnym mieście. Postaram się wplatać we wpisy jak najwięcej ciekawostek o danym miejscu, byś poznała je także od tej mniej oficjalnej strony.

Pielęgnacja twarzy pójdzie bardziej w kierunku nauki czytania składów kosmetyków. Wiem, że to sprawia największą trudność, ale warto wiedzieć, czego unikać w kosmetykach. Skoro dbasz o to, co masz na talerzu, nie powinnaś zaniedbywać także tego, czym smarujesz ciało. Właśnie dlatego chciałabym, byś wiedziała, co kupujesz. Przecież wiesz już jak pielęgnować twarz, bo czytałaś moje wpisy o typach skóry. Teraz tylko musisz wiedzieć, co czyha w pięknie opakowanym kremie do twarzy, gdy idziesz do sklepu.

Każdy miesiąc będzie zaczynał się wyznaczaniem celów, które chcę zrealizować. Pod koniec każdego miesiąca będziesz mogła przeczytać podsumowanie, w którym opiszę, co udało mi się zrealizować i na jakim etapie są kolejne projekty. Czasem wrzucę pewnie jakąś kartkę z dziennika do działu Panda pisze.

Nowy Rok – Nowe podkategorie

Nigdy wcześniej tego nie planowałam, ale rozwinięcie tematyki modowej poskutkuje w przyszłości dodaniem podkategorii. Chciałabym, by zwolenniczki pewnych stylów i typów kolorystycznych miały swój kącik na blogu, w którym będą zgromadzone wszystkie posty bliskie ich sercu. Dzięki temu szybciej odnajdą to, czego szukają i nie będą musiały przekopywać się przez wpisy.

Tagi

Postaram się ujednolicić tagi, dzięki czemu poruszanie się po blogu będzie dla Ciebie jeszcze łatwiejsze. Kolejne cykle wpisów będą przyporządkowane pod konkretne tagi. Jeśli będziesz chciała zgłębić temat wystarczy, że klikniesz w jeden z tagów pod wpisem.

Produkty

Nowy Rok to kolejne wyzwania, a więc jednym z moich celów jest stworzenie większej ilości produktów. W planach mam wydanie czterech e-booków, poszerzenie Warsztatów o dodatkowe moduły oraz wydanie pod koniec roku kolejnego kursu. Zapowiada się pracowity rok.

Wyzwania

Jeśli już napomknęłam o wyzwaniach, chciałabym i Ciebie do nich zmotywować. Dlatego planuję w tym roku kilka wyzwań makijażowych i gorąco zachęcam Cię do wzięcia w nich udziału. Chciałabym, byś poprzez te wyzwania wyćwiczyła swoją rękę, poprawiła umiejętności i rozwinęła kreatywność.

Do pobrania

W 2019 roku planuję stworzyć odrębny dział z plikami do pobrania. Będą w nim darmowe treści, takie jak e-booki oraz różne graficzne cuda, które będziesz mogła sobie wydrukować. Chciałabym, by były w tym miejscu wszelkie pliki, które mogą Ci się przydać do organizacji czasu, planowania makijażu, zakupów, stylizacji…. Więcej zdradzać nie będę ;)

Poza blogiem

Równie dużo będzie się działo poza blogiem. Postanowiłam poszerzyć działalność o dodatkowe kanały, tak więc będziesz mogła spotkać Pandę w kilku innych miejscach. Oto one:

YouTube

W 2019 roku chcę wejść w YouTube i zamieszczać na nim różne inspiracje makijażowe wraz z techniką ich wykonania. Oprócz tego pogadam sobie również o bublach i hitach kosmetycznych, a także będę testować kosmetyki, byś wiedziała, czy warte są swojej ceny. Na kanale znajdą się również relacje z podróży oraz migawki z dnia codziennego. Trochę lolcontentu też będzie, więc oprócz wartości edukacyjnej kanał zyska też charakter rozrywkowy.

Instagram

Postaram się wrzucać regularnie zdjęcia makijaży, aby mój instagram stał się Twoim codziennym źródłem inspiracji. Oprócz tego planuję w końcu nauczyć się tworzyć relacje i być na tym kanale bardziej aktywna, niż dotychczas.

Soundcloud

Tego się nie spodziewałaś, przyznaj się? Tak, chcę wejść w podcasty, by towarzyszyć Ci nie tylko w domu, ale i podczas jazdy samochodem oraz w innych miejscach. Pogadam sobie trochę o modzie, urodzie i podróżach. Przeczytam Ci co fajniejsze teksty z bloga. Może czegoś nowego Cię nauczę? Zobaczymy. Soundcloud sprawi, że moja relacja z Tobą nabierze zupełnie nowego wymiaru ;)

***

Będzie się działo! To będzie mega ekscytujący dla mnie rok. Nie mogę się doczekać tego wszystkiego! Ruszamy z kopyta!

Pozdrawiam Cię serdecznie

Justyna

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.