Przychodzą po Ciebie po zmroku…

Nocą wszystko jest inne. Ciemne kąty wydają się jeszcze bardziej czarne, a każdy, nawet najcichszy dźwięk, brzmi w Twoich uszach sto razy mocniej. I wtedy przychodzą ONI – już nie zaśniesz.

ONI umieją wykorzystać okazję

Noc jest do tego idealna, bo wzbudza niepewność. Od prostych przemyśleń, czy ktoś nie czai się za drzwiami, po bardziej zaawansowane, prześlizgujące się pomiędzy życiem a śmiercią. Ten wszechobecny mrok przytłacza i wywołuje lęk przed nieznanym. Nawet, jeśli mieszkasz w domu od dziecka, nadal czujesz się niepewnie, bo ciemność pochłania wszystkie pozytywne skojarzenia, które wywołuje w świetle dziennym.

ONI wiedzą, że nocą najłatwiej Cię zaatakować

Czekają na ten moment, kiedy zaczniesz odrzucać głęboko tkwiący w Tobie racjonalizm i zastanawiać się, czy w filmach i książkach o zjawiskach paranormalnych tkwi ziarenko prawdy. Wszystko to na własne życzenie, bo przecież z utęsknieniem czekasz na premierę kolejnego horroru. Sięgasz po książkę o wampirach, którą podrzucił Ci znajomy, a która nie jest żadną powieścią o nieumarłych – jest to książka z rodzaju popularnonaukowych.

ONI czują Twój strach

Pojawiają się znikąd pod wpływem najcichszego dźwięku. Już powoli odpływasz w objęcia Morfeusza, a skrzypnięcie podłogi otrzeźwia Cię momentalnie. Zastanawiasz się, czy to duch, czy człowiek. Nasłuchujesz, czy dźwięk się powtórzy, a jeśli tak, czekasz na kolejny… Już wiesz, że dzisiejszej nocy nie zaśniesz. Zapalasz światło, odpalasz komputer i próbujesz zagłuszyć to poczucie niepewności, które narodziło się w Tobie zupełnie przypadkowo. Albo budzisz partnera, opowiadasz mu o swoich lękach i… nie możecie już zasnąć oboje. A oni się cieszą.

ONI towarzyszą Ci przez całe życie

Najpierw byli pająkami, które miały wciągnąć Cię za obraz, jeśli nie zaśniesz od razu po wieczorynce. Później ewoluowały w wampiry, które wywołały w Tobie paranoję – pamiętasz, jak pryskałeś drzwi i okna wodą święconą, żeby tylko nie dostali się do Twojego pokoju? Oni też pamiętają – była to podstawówka. Następnie przeobrazili się w byty – zwane w kulturze jako duchy i demony, i w takiej formie już zostali z Tobą na zawsze. Przypominają o sobie za każdym razem, gdy tylko ktoś opowie Ci straszną historię, obejrzysz horror, albo przypomnisz sobie te kilka niewytłumaczalnych zjawisk, które doświadczyłeś w swoim życiu. A pamiętasz, jak babcia opowiadała Ci, że gdy była mała nad jej łóżkiem co noc stawała kobieta w błękitnej sukni i nikt poza babcią jej nie widział?

ONI to Twoje wyobrażenia

Możesz z nimi walczyć, zapalając światło, ale to nic nie zmieni – i tak skończy się to nieprzespaną nocą. Po raz kolejny wygrają. Wiesz o tym, ale instynkt samozachowawczy za każdym razem bierze górę i włącza w Twojej głowie tryb czuwania. Walczysz zaciekle, chociaż masz pełną świadomość zbliżającej się porażki. Kolejnej. I tak w kółko.

 

 

Foto: Cherry Laithang

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.