OneShot z wyprzedaży – Safari w polu kukurydzy

W tym sezonie modne są klimaty safari więc nie mogłam przejść obok tego trendu obojętnie. Upatrzyłam sobie sukienkę w Mohito i dzielnie polowałam na nią na wyprzedaży. I udało się! Dziś safari w polu kukurydzy!


Jaki miałam pomysł na stylizację?


Zależało mi, by stylizacja była utrzymana w dwóch – maksymalnie trzech kolorach. Tutaj to wzór robi robotę i dominuje całość, więc aby wszystko było spójne dodatki również powinny być w kolorze obecnym na wzorze. Brąz jednak wydawał mi się za jasny, więc postanowiłam na klasykę i wybrałam czerń.

Sukienka w zwierzęce wzory

Z tą sukienką były niezłe jaja, ponieważ zamówiłam online swój rozmiar i… przyszedł mi worek pokutny! Żal mi było ją oddawać, a przeróbki nie wchodziły w grę z uwagi na sposób, w jaki została uszyta. I tak siedziałam kilka dni i rozmyślałam, co z nią zrobić. I wymyśliłam!

Pasek zrobił robotę!

Po zebraniu nadmiaru materiału, upięciu go agrafkami i zakamuflowaniu tego szerokim paskiem się udało! Jest talia, a worek zamienił się w genialną sukienkę.

Pasek robi tutaj coś jeszcze. Zakamuflował także boczki i spłaszczył wizualnie brzuch. To ważne dla kobiet, które mają figurę typu jabłko. To, że jest szeroki pozwala trochę oszukać styl Italian Chic, który wielką uwagę przywiązuje do tego, by talia była we właściwym miejscu – nie za wysoko i nie za nisko.

Safari

Małe czarne dodatki

Dodatki uzupełniają wzorzystą sukienkę. Sandały na obcasie dodały stylizacji pazura, ale czy nie jest on potrzebny w stylizacji ze zwierzęcym wzorem? W czółenkach i balerinach byłoby zbyt łagodnie. Tutaj potrzebny jest mocny akcent.

Obcasy sprawiają, że sylwetka wydaje się optycznie szczuplejsza i lżejsza. Na płaskim obuwiu dodałabym sobie kilogramów, a moje ciało przypominałoby beczkę. Wszystko dlatego, że krój tej sukienki ma odcięcie pod biustem i dla mojej figury nie jest to zbyt dobry wybór. Obcasy trochę pomagają złagodzić niekorzystny efekt odcięcia.

italian chic

Safari w polu kukurydzy - Co mam na sobie?
  • Sukienka w zwierzęce wzory – Mohito
  • Szeroki pasek – Orsay
  • Pikowana chanelka – Aliexpress
  • Wisiorek – Avon
  • Sandały na obcasie – Deichmann

italian chic w polu kukurydzy

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez JUSTYNA KAROLAK (@justynakarolakofficial)

Pozdrawiam Cię serdecznie

Justyna

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.