Lekcja 3 – Jak możesz nosić apaszkę? 10 sposobów!

10 sposobów na apaszkę

Pomysłów jak nosić apaszkę jest wiele. Klasyczna szkoła umiejscawiała ją na szyi kobiety. Z upływem lat powstawało coraz więcej pomysłów jak ją wykorzystać. Apaszka stała się nie tylko ozdobą szyi, ale i osobnym akcesorium. A bogato zdobiona apaszka potrafi zastąpić niejeden ciężki naszyjnik w stylu Italian Chic :)


Jak nosić apaszkę?


We włosach

Zamiast opaski

Pewnie oczami wyobraźni widzicie Amy Winehouse lub myślicie o pin-up girl. I są to słuszne skojarzenia! A większa apaszka daje większe pole manewru, bo możecie jej długie końce puścić z jednej strony, by spływały wraz z włosami.

Italian chic apaszka

Zamiast gumki do włosów

Lub też wplecioną w warkocz jako osobne pasemko ;) Apaszka to fajny dodatek do włosów. Czy zrobimy sobie koka, czy kitkę, zawsze będzie ciekawie wyglądać owinięta wokół włosów. Spróbujcie tego koniecznie!

apaszka zamiast gumki do włosów

Italian chic apaszka

Na szyi

Ciasno przewiązana

Owijamy ją wokół szyi, a końce chowamy do środka tak, by nie były widoczne. Albo wypuszczamy je na wolność, by zwisały swobodnie na boku.

Italian chic apaszka

Italian chic apaszka

Luźno owinięta

Wiążemy ją luźno tak, by nie przylegała do szyi. Zwisa swobodnie jak naszyjnik, a jej końce znajdują się z boku.

Italian chic apaszkę

Jak kołnierzyk

Wiążemy mały supełek, a końce zwisają na biuście, przez co powstaje kołnierzyk jak przy mundurku. Możemy zamiast supełka zastosować plastikowy pierścień, w który włożymy końce apaszki.

Italian chic apaszka

Trójkąt z przodu

Składamy apaszkę na pół, by utworzył nam się trójkąt. Wiążemy go luźno na szyi. Możemy nosić go centralnie na środku, ale możemy też przekręcić na bok.

jak nosić apaszkę

Przy torebce

Wiążemy apaszkę na ramiączku lub metalowym oczku ramiączka. Inna wersja to po prostu przywiązać apaszkę do zamka błyskawicznego, ale wtedy musimy uważać za każdym razem, by nie przyciąć apaszki.

Na nadgarstku

Kto powiedział, że nie można nosić apaszki jak bransoletki? Na pewno nie ja! Może być jej doskonałą alternatywą, gdy przewiążemy sobie nadgarstek. A w upalne dni lniane apaszki to doskonały patent na pochłanianie potu. Zawsze możemy przetrzeć nimi spoconą twarz ;)

Italian chic apaszka

Na spodniach

Przewiąż luźno apaszkę przez szlufkę w spodniach. Wyróżnisz się! Niewiele kobiet nosi tak apaszkę.

Italian chic apaszka

Druga opcja to wykorzystanie apaszki jako paska. Możemy do tego celu wykorzystać jedną apaszkę, lub dwie związane ze sobą w połowie ich długości. Zawsze będą inaczej wyglądały niż klasyczny pasek do spodni i ożywią stylizację. Czy szorty, czy dżinsy, nie ma znaczenia. Spróbujcie!

Na kapeluszu

Słomkowy kapelusz owinięty apaszką będzie przykuwał uwagę. Zamiast kupować kapelusz z już zamontowanym paskiem materiału, poszukajcie takiego, który pozwoli Wam szaleć z apaszkami do woli. Apaszkami zawsze dopasujecie kapelusz kolorystycznie pod resztę stroju. I tutaj ponownie są dwie szkoły – możecie schować końce apaszki pod spód, by nie było ich widać, albo… swobodnie je wypuścić, by zwisały z kapelusza.

10 sposobów na apaszkę

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać