Czysta wyraźna zima

Czysta wyraźna zima

Czysta wyraźna zima to potęga kontrastu. Ciemne miesza się z jasnym, delikatność z ostrością. Czuć zbliżającą się wiosnę, ale to jeszcze nie ten moment. To pomieszanie ciepła z zimnem tworzy jednak harmonijną całość. Jest to delikatny, ale wyraźny typ urody – tak, jak Królewna Śnieżka, która go reprezentuje.


Czysta wyraźna zima to 1 z 12 typów urody. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo określić swój typ urody, przeczytaj koniecznie ten wpis.


JAK ROZPOZNAĆ CZYSTĄ WYRAŹNĄ ZIMĘ?


Oczy

Oczy są jasne i szkliste. Najczęściej spotykane kolory to niebieski, zielony i jasnobrązowy. Dla kontrastu otaczają je ciemne rzęsy i brwi, które wyraźnie odcinają się od jasnej skóry.

Usta

Usta są czerwone lub czerwonawe. Wyraźnie odcinają się od bladej cery, choć ich kolor jest mniej nasycony niż u intensywnej zimy.

Włosy

Ten typ urody ma zdecydowanie ciemne włosy. Najczęściej występują czarne i czarnobrązowe, choć i brązowe się zdarzają. Nie ma w nich ciepłych refleksów, w świetle mają zimny blask.

Cera

Cera czystej zimy jest blada, porcelanowa. Może być lekko ziemista. Ważne jest to, że pomimo zimnego tonu, nie jest do końca chłodna. Czuć nutę ciepła.

Kolory

Ponieważ jest to typ kontrastowy, wszelkie połączenia jasnego z ciemnym będą dobre. Ale nie tylko biel i czerń! Czysta zima może szaleć z kolorami! Dobrze jej w żywych kolorach, ale i znajdzie się kilka pasteli, w których będzie wyglądała dobrze. Z pastelami jednak musi uważać i nie stosować ich samodzielnie. Konieczne będzie dobranie do nich czegoś skrajnie ciemniejszego, by dodać kontrastu.

Jasna baza

Czysta wyraźna zima

Ciemna baza

Czysta wyraźna zima

Dodatki

Czysta wyraźna zima

Złe kolory

Czysta wyraźna zima

Wzory

Wzory trzeba dobierać rozważnie, ponieważ łatwo jest zepsuć cały efekt. Osobiście polecałabym drobne kropki i groszki lub trzymanie się jednolitych kolorów.

Materiały

Lakierowana skóra, lakierowane szpilki, błyszczące legginsy. W lakierowanym wykończeniu czysta zima wygląda fenomenalnie. Równie dobrze spisze się satyna, koniecznie w kontraście do matu!

Polecane style

Biżuteria

Srebro i platyna to metale dla czystej zimy! Ale nie tylko! Czarna biżuteria też robi robotę i powinna się znaleźć w szkatułce kobiety o tym typie urody. Co ważne, w biżuterii również można grać kontrastem. Ciemne, nasycone kolorem kamienie do jasnego metalu, a cyrkonie do czarnego, barwionego metalu. Warto poeksperymentować!

Makijaż

Kreska na górnej powiece to absolutny must have! Bardzo dobrze będzie wyglądała do nasyconych, czerwonych ust. Stosujmy ją jednak tylko do jasnych cieni do powiek, by oko nie wyglądało zbyt ciężko. Jeśli ciemne cienie, to do kreski bez jaskółki.

Równie dobrze będą pasowały pomadki w nasyconych kolorach – różowym, koralowym i czerwonym.

Najważniejsze, o czym musimy pamiętać, to: starajmy się podkreślić to, co ciemne i rozjaśnić to, co jasne, by uzyskać jak największy kontrast.

Sławne czyste zimy

  • Megan Fox
  • Miranda Kerr
  • Demi Moore
  • Elizabeth Taylor
  • Liv Tyler

 

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać