Przewodnik po polskich plażach – Darłowo

Przewodnik po polskich plażach – Darłowo

Darłowo zawsze mnie kusiło. Ile razy słyszałam ochy i achy znajomych, którzy tam się wybrali na wypoczynek. W końcu udało mi się tam dotrzeć. Jak wypadło Darłowo?

Dojście do plaży

Dojście do plaży jest bardzo wygodne. Wybrałam plażę nieco oddaloną od głównej części Darłowa. Parking jest dosłownie przy wejściu, ale w sezonie jest płatny.

Ja byłam jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, więc udało mi się nic nie zapłacić. I bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ po wyjściu na plażę okazało się, że problemem Darłowa nie jest czystość plaż, ani wody. Nawet ludzie nie są problemem, co powinno trochę dać do myślenia. Mało ludzi, a jest upał…


Co jest grane?


Widzisz, największym problemem plaży w Darłowie jest…

Piasek

Piasek, który boli i to dosłownie, Nie jest zanieczyszczony. Jest tak ostry i nieprzyjemny dla ciała, że odechciewa się czegokolwiek. Dojście do morza było dla mnie udręką, bo choć nie kaleczył mi stóp, chodzenie było dla mnie skrajnie nieprzyjemne.

PRZEWODNIK PO POLSKICH PLAŻACH – DARŁOWO

A w samym morzu nie było lepiej…

Żałowałam, że nie wzięłam ze sobą butów do wody, które towarzyszyły mi we Włoszech. Na Capri było kamieniście, ale te kamienie były przyjemnie oszlifowane przez wodę. No i… było to coś, czego się spodziewałam, więc byłam na to przygotowana. Na kamienie w Darłowie nie byłam.

Kąpiel odpada, spacer po plaży odpada… Jak żyć? Zostało leżenie plackiem na słońcu jak foka, za czym nie przepadam…

Plaża szeroka, tylko te sztuczne umocnienia

Estetykę mogą zaburzać sztuczne umocnienia z kamieni, które są wpisane w krajobraz tej plaży. Można się do tego przyzwyczaić i ignorować je, ale ja nie potrafiłam. Czułam się dziwnie ograniczana przez pasy kamieni i nie potrafiłam delektować się widokiem morza. To taki niewerbalny komunikat typu idź się kąpać, ale nie wchodź do wody za daleko.

Jeśli jednak pragniemy widoku piasku, to w Darłowie jest na co popatrzeć. Ta miejscowość może się poszczycić naprawdę szeroką plażą. Mało tego – czystą plażą, o co z roku na rok na polskich plażach jest coraz trudniej.

PRZEWODNIK PO POLSKICH PLAŻACH – DARŁOWO

Czy przyjadę do Darłowa ponownie?

Raczej się na to nie zanosi. Niestety zauważyłam, że negatywne doświadczenia z piaskiem nie są domeną wyłącznie Darłowa, a po prostu tamtejszego regionu. Ale o tym przeczytasz pewnie innym razem, gdy napiszę o kolejnych plażach, które przetestowałam.

Mając do wyboru wiele innych plaż z drobniejszym piaskiem na pewno wybiorę którąś z nich.

Czy Tobie polecam przyjazd do Darłowa?

Polecam, jeśli pragniesz szerokiej plaży i nie masz w planach morskich kąpieli. Piasek przy wyjściu z plaży jest super, natomiast im bliżej morza tym gorzej. Darłowo sprawdzi się raczej tym, którym nie przeszkadza ostry piasek. Także wszystkim szukającym po prostu kawałka plaży do poleżenia.


To tylko jedna z wielu plaż, które opisałam. Jeśli szukasz miejsca na urlop nad morzem koniecznie zajrzyj tutaj. Może akurat znajdziesz coś dla siebie?


Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać