Lekcja 5 – Znikające cycki! Jak najlepiej wyeksponować dekolt?

Znikające cycki! Jak najlepiej wyeksponować dekolt?

Dekolt wzbudza wiele kontrowersji. Z jednej strony nie chcesz zakładać na siebie worka pokutnego, a z drugiej szef ciągle Cię upomina, że wyglądasz zbyt wyzywająco. Wmawia się kobietom, że głębokie dekolty zarezerwowane są tylko dla łatwych panienek. Czy to nie przesada? Jak nie zwariować?


Jak wyeksponować dekolt gdy ma się duży biust?


Zanim odpowiem Ci na to pytanie chcę byś zobaczyła jak wygląda biust w dekoltach… no… takich se. Czyli dostępnych w każdej sieciówce i sprzedawanych masowo na promocjach po 14,99. No dobra, przesadziłam, ale chyba już domyślasz się o jakie chodzi. Zacznijmy od początku.

Nie rób biustowi co Tobie niemiłe

Dekolt woda

Ten typ dekoltu może wygląda ciekawie, ale biust ginie w warstwach materiału.  Niby możesz założyć odpowiedni stanik, który dobrze zbiera biust, ale nadal to nie będzie to.

ALL IN BLACK – ITALIAN CHIC NA CZARNO NA CO DZIEŃ

Dekolt okrągły

Tutaj dosłownie biust znika. Choćbyś się dwoiła i troiła kompletnie staje się nieatrakcyjny i widać go tylko wtedy, gdy staniesz bokiem. A przecież nie o to chodzi! Dokładnie taki sam efekt uzyskasz, gdy założysz bluzkę z żabotem, stójką i wszelkimi innymi zabudowanymi dekoltami.

super talia sylwetka

Dekolt łódka

Efekt jest taki sam jak w przypadku dekoltu okrągłego. Biustu nie ma, a co za tym miejsca dla biżuterii również. Nawet krótki łańcuszek będzie wyglądał dziwnie, więc zostaję obróżki. Ale ja nie o tym. Spójrz jak łódka spłaszczyła figurę. Zdecydowanie to nie to.

dekolt łódka

Dekolt hiszpański

Oczywiście jeśli zdecydujesz się na brak stanika lub nieodpowiedni stanik. Jeśli zrobisz to źle, odsłonisz pięknie dekolt, ale duży biust będzie wyglądał w nim słabo.

dekolt hiszpański

Jak zrobić to dobrze?

Najlepiej duży biust wygląda w dwóch rodzajach dekoltu. Są to dekolt kopertowy i dekolt V. Sama spójrz! One wpisują się genialnie w klimat Italian Chic!

STYLIZACJA Z SUKIENKĄ W ZEBERKĘ W ZAMOŚCIU – ITALIAN CHIC

I teraz najważniejsze.

NIE PRZEJMUJ SIĘ TYM, CO MÓWIĄ INNI!

Jeśli zaczniesz odsłaniać dekolt ludzie zaczną gadać. Nie unikniesz tego, bo nasze społeczeństwo ma tendencję do umoralniania innych. Albo bierzesz to na klatę (źle, powinnam powiedzieć na cycki), albo nie.

Nie jestem zwolenniczką wulgarnego odsłaniania ciała, ale wkurza mnie to okropnie, gdy ludzie pouczają kobiety jak mają się ubierać i wciskają je w stereotypowe role (mini lub spódniczka przed kolano to panna lekkich obyczajów, obcasy do szortów również, duże dekolty… też… Co oni mają z tym odsłanianiem ciała? Nie żyjemy w średniowieczu!). Są typy figury, gdzie długość mini jest jak najbardziej na plus. Są typy figury, gdzie głęboki dekolt jest zdecydowanie na plus. Żyjmy i dajmy żyć innym ;)

Jeśli masz duży biust, to pewnie już dawno odkryłaś, że cokolwiek na siebie włożysz, będzie zawsze wyzywająco. Czy jest sens przejmowania się innymi? Dlaczego nie dać szansy dekoltom, w których wyglądasz dobrze?

Alternatywa

Dekolt w serek

Ugrzeczniona wersja dekoltu V pięknie podkreśla biust i sprawia, że wyglądasz bardziej atrakcyjnie. Dekolt w serek możesz założyć zawsze i nikt nie powinien się czepiać.

Italian chic apaszka

Dekolt okrągły głęboko wycięty

Odważniejsza wersja okrągłego dekoltu potrafi trochę pomóc wyeksponować biust, ale nie ma takiego efektu WOW jak w przypadku dekoltu V. Niemniej jednak jest to kolejny sposób na to, by Twój biust wyglądał dobrze.

dekolt okrągły głęboko wycięty

Jak zrobić to dobrze, ale nie przesadzić?

No ale dobra załóżmy, że praca Ci nie pozwala chodzić z głębokimi dekoltami. Albo przejmujesz się opinią innych do tego stopnia, że tamte dekolty są zdecydowanie NIE i koniec. Jak zrobić to dobrze?

Odpowiedzią jest koszula.

dekolt koszula

Dokładnie tak! Gdy rozepniesz jeden guziczek koszuli świat się nie zawali. Proste, a jakie skuteczne. W rozpiętej koszuli biust zawsze będzie wyglądał dobrze.

Ale powiesz, że w tej biustu nie widać.

I słusznie. Dałam to zdjęcie jako bait. Tutaj dekolt wygląda dobrze, ale nie ma biustu bo wzór go zdominował. Więc zróbmy to dobrze. Idealnie będzie jeśli założysz klasyczną białą koszulę.

JAK NOSIĆ TALIOWANĄ BIAŁĄ KOSZULĘ Z RĘKAWEM 3/4

I już!

W jakim rodzaju dekoltu czujesz się najlepiej? Chętnie poznam Twoją opinię ;)

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać