Delikatna jasna wiosna

Delikatna jasna wiosna

Delikatna jasna wiosna to bardzo eteryczny typ urody. Bije od niej subtelność i delikatny, ciepły blask. Źle znosi obecność ciemnych kolorów, w których wygląda bardzo niekorzystnie. Najlepiej czuje się w pastelach, które są subtelne jak ona sama.


Delikatna jasna wiosna to 1 z 12 typów urody. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo określić swój typ urody, przeczytaj koniecznie ten wpis.


JAK ROZPOZNAĆ DELIKATNĄ JASNĄ WIOSNĘ?


Oczy

Oczy jasnej wiosny są jasne. Mogą być szare, niebieskie, zielone lub piwne, ale nigdy ich kolor nie będzie głęboki. Są to oczy szkliste, czasami o nieoczywistym kolorze, ale nigdy nie są ciemne. Oprawa oczu również jest jasna. Brwi i rzęsy nigdy nie kontrastują z tęczówką.

Usta

Usta nie kontrastują ze skórą. Są bardzo jasne, najczęściej o brzoskwiniowym zabarwieniu.

Włosy

Wszelkie jasne, ciepłe odcienie blondu to domena jasnej wiosny. Ale nie tylko, bo i lekko rude włosy mogą świadczyć o tym, że ich właścicielka jest jasną wiosną.

Cera

Skóra jasnej wiosny jest jasna, ale o przyjemnym, brzoskwiniowym zabarwieniu. Bardzo trudno zdefiniować temperaturę blasku bijącego od jej skóry. Ciepły czy zimny? Mniej wprawne oko może mieć problem, ponieważ przewaga ciepła jest niewielka.

Kolory

Delikatna jasna wiosna najkorzystniej wygląda w pastelach i nie da się z tym dyskutować. Dobrze jej w żywych kolorach, ale to pastele są wręcz dla niej stworzone. Warunkiem jest, by były one w ciepłym odcieni. W zimnych kolorach jasna wiosna wypada niezbyt korzystnie i smutno, a jej uroda blednie.

Także ciemne kolory to niezły orzech do zgryzienia. Co do zasady, temu typowi urody będzie źle w bardzo ciemnych barwach, ale można poeksperymentować z tymi jaśniejszymi z ciemnych.

Jasna baza

Ciemna baza

Dodatki

Złe kolory

Wzory

W przypadku jasnej wiosny trzeba bardzo uważać, by nie przesadzić ze wzorami. Najlepiej, by wszystkie kolory wzorów na materiale były zgodne z paletą kolorystyczną jasnej wiosny. Dlatego jeśli już kombinować, to z głową. Najłatwiej będzie w przypadku dwóch kolorów – np. białe groszki na tle pastelowej, ciepłej zieleni. Motywy kwiatowe też w porządku, o ile wszystko zgra się z paletą. Trudna sprawa. Generalnie jeśli nie lubicie kombinować postawcie na drobne wzory w maksymalnie 3 kolorach lub jednolity kolor.

Materiały

Delikatna jasna wiosna dobrze wygląda w zwykłych, bawełnianych ubraniach. Zarówno w sukienkach, jak i w sportowym outficie będzie jej dobrze. Do tego przepięknie prezentuje się w lejących materiałach, które subtelnie podkreślają atrybuty jej figury.

Polecane style

Biżuteria

Jest to typ urody, który może sięgać zarówno po złoto, jak i po srebro. Oba metale będą wyglądały dobrze, pod warunkiem, że biżuteria będzie delikatna i subtelna. Brzoskwiniowy kolor cery najlepiej podkreśli jednak złoto.

Makijaż

Makijaż bez makijażu najlepiej pasuje do jasnej wiosny. Cera ujednolicona lekkim podkładem, korektor, tusz do rzęs, brzoskwiniowy błyszczyk do ust i trochę różu o brzoskwiniowym odcieniu – w zupełności wystarczą. Ten typ urody jest na tyle delikatny, że w makijażu codziennym nie potrzebuje więcej. Jeśli jednak chce więcej, to może poeksperymentować z cieniami do powiek i wtedy polecałabym odcienie brzoskwini i ciepłego brązu (od jasnego po średni).

Sławne delikatne wiosny

  • Blake Lively
  • Scarlett Johansson
  • Taylor Swift
  • Jennifer Lawrence
  • Michelle Williams

 

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać