Delikatne jasne lato

Delikatne jasne lato

Delikatne jasne lato przywodzi na myśl elfy. Delikatna do tego stopnia, że wręcz eteryczna… Dostojna i przede wszystkim bardzo jasna.


Delikatne jasne lato to 1 z 12 typów urody. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo określić swój typ urody, przeczytaj koniecznie ten wpis.


JAK ROZPOZNAĆ DELIKATNE JASNE LATO?


Oczy

Oczy są jaśniutkieniebieskie lub szare. Podobnie ich oprawa nie rzuca się w oczy. Brwi i rzęsy są ledwo dostrzegalne.

Usta

Usta ledwo odcinają się od koloru skóry. Są blade, różowe.

Włosy

Wszelkie jasne odcienie blondu aż po średni blond – platynowy, jasny, mysi. W świetle słońca błyszczą chłodnym blaskiem.

Cera

Skóra twarzy jest blada, wręcz mleczna, na pograniczu chłodu i ciepła. Nie na tyle ciepła, by stać się typem ciepłym i nie całkiem chłodna, by można było sklasyfikować ją jako czysty, chłodny typ. Ma w sobie powiew wiosny, ale przeważa chłód.

Kolory

Delikatne lato powinno unikać za wszelką cenę ciemnych kolorów. Jeśli chce ciemniej, powinna iść w barwy o średnim stopniu nasycenia, ale nigdy w ciemne. Za to dowolnie może czerpać z chłodnych pasteli. Są dla niej po prostu stworzone!

Jasna baza  Delikatne jasne lato

Ciemna baza

Delikatne jasne lato

Dodatki

Delikatne jasne lato

Złe kolory

Delikatne jasne lato

Wzory

Ponieważ nie jest to typ kontrastowy, delikatne lato powinno unikać kontrastowych wzorów. Subtelne, delikatne, pastelowe wzory będą jak znalazł, ale nie powinny rzucać się w oczy,

Materiały

Gdy myślę o tym typie urody, nasuwa mi się na myśl satyna. Wszystkie delikatne, eteryczne tkaniny jak szyfon również pasują mi do delikatnego lata. Przepięknie lato wygląda również w lejących kreacjach inspirowanych strojami noszonymi w starożytnej Grecji.

Polecane style

  • Sportowy
  • Romantyczny
  • Grecki

Biżuteria

Białe złoto i srebro to najlepsza opcja. Im bardziej świetliście, tym lepiej. Nie należy jednak przesadzać z rozmiarem. Wspaniale będzie wyglądała biżuteria inkrustowana drobniutkimi cyrkoniami, która ma drobną, delikatną budowę. Wszelkie drobne bransoletki i zawieszki na łańcuszku również.

Makijaż

Makijaż dla jasnego lata charakteryzuje się delikatnością. To taki makijaż bez makijażu. Ponieważ jasne lato jest jednym z najdelikatniejszych typów urody, nie ma tutaj  za wiele szaleństw. Odpadają mocne kreski i intensywne smoky. Nie może pozwolić sobie na mocne, czerwone usta przy zachowaniu mocnej oprawy oczu.

Wszelka przesada w makijażu sprawia, że wygląda karykaturalnie. Właśnie dlatego latu przydadzą się w kosmetyczce jasne, pastelowe róże i jasnoszare cienie do powiek. Większość typów urody źle wygląda w srebrnych cieniach. Lato jednak może z nimi szaleć! Srebro tylko podkreśli eteryczność urody lata. Usta przepięknie wyglądają w jasnoróżowych pomadkach i odcieniach nude.

Sławne jasne lata

  • Gwyneth Paltrow
  • Kate Blanchett
  • Naomi Watts
  • Margot Robbie

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać