Lekcja 4 – Jak nosić gacie wstydu? Jak zrobić talię? Bielizna wyszczuplająca

gacie wstydu

Gacie wstydu miała w swojej szafie Bridget Jones. Mają je też Włoszki, które sprytnie modelują nimi sylwetkę. U nas jest to trochę temat tabu, choć coraz częściej po nie sięgamy. Ty też będziesz po lekturze tego wpisu. Może nie na co dzień, może nie do każdej kreacji, ale zagoszczą w Twojej szafie.


Czym są gacie wstydu?


Gacie wstydu to ten typ bielizny, który pomaga Ci modelować sylwetkę, ale samo uciekanie się do tego triku wywołuje w Tobie wstyd. Czujesz się gruba i nieatrakcyjna – i zdesperowana skoro po nie sięgasz. Najczęściej robisz to dlatego, że chcesz lepiej wypaść przed publicznością.

Co może być gaciami wstydu?

Dziś będą dwa przykłady gaci wstydu. Pierwszy nadaje się na co dzień i możesz nosić go komfortowo pod każdym ubraniem. Drugi nadaje się na szczególne okazje, ponieważ jest bardzo niewygodny i nie masz takiej swobody ruchu.

Majtki modelujące

Są ich różne wariacje, ale najlepiej sprawdzają się wysokie pod biust. W teorii mają modelować zarówno talię, jak i pośladki.

majtki modelujące gacie

Super talia

Znacznie cięższy arsenał. To połączenie gorsetu i majtek, które mają ekstremalnie wyszczuplić talię i pięknie wymodelować pośladki.

super talia gacie

Jak to działa?

Pokażę Ci jakie są różnice, a Ty zadecydujesz co jest dla Ciebie lepsze. I kiedy sprawdzi się dane rozwiązanie lepiej. Dziś celowo nie będzie sukienek, ponieważ najlepiej bada się poszczególne przypadki na spodniach.

Dlaczego?

Spodnie mają to do siebie, że jak je zakładasz rosną boczki. W sukienkach tego tak po prostu nie widać. Dlatego dziś będą 3 bluzki, 3 różne majty i jedne, dopasowane spodnie.

Trzecimi majtami są poczciwe zwykłe majtki:

zwykłe majtki gacie

Casual look kontra zwykłe majtki

Zwykłe majtki nie robią szału. Nic nie tuszują, niczego nie upychają. One po prostu są i spełniaja swoją najbardziej podstawową funkcję. Nie zostały stworzone do wyszczuplania i innych zadań specjalnych. Widzisz więc wielkie boczki. Wielki brzuch, który jest jak balon. I talia cierpi ;)

zwykłe majtki sylwetka gacie

zwykłe majtki sylwetka gacie

zwykłe majtki sylwetka

zwykłe majtki sylwetka

zwykłe majtki sylwetka

zwykłe majtki sylwetka

Casual look kontra majtki modelujące

Majtki modelujące dają lekki, czasami ledwo zauważalny efekt. I potrafią nieźle Ci zaszkodzić, jeśli założysz je do złego ubrania. Spójrz jakie wałeczki utworzyły się w talii gdy założyłam bardzo obcisłe bluzki. Wyglądają koszmarnie. Przy luźniejszym topie nic złego się nie dzieje.

majtki modelujące sylwetka

majtki modelujące sylwetka

majtki modelujące sylwetka

majtki modelujące sylwetka

majtki modelujące sylwetka

majtki modelujące sylwetka

Casual look kontra super talia

Super talia robi robotę, choć nie zawsze efekt jest zadowalający w pełni. Odznacza się pod bardzo dopasowanymi ubraniami, ale przepięknie zrobiła talię. Poukrywała większość mankamentów sylwetki.super talia sylwetka

super talia sylwetka

super talia sylwetka

super talia sylwetka

super talia sylwetka gacie

super talia sylwetka

Co wybrać?

Tutaj musisz odpowiedzieć sobie sama. Czy jesteś w stanie porzucić wygodę na rzecz zawsze perfekcyjnej talii? Czy może dasz szansę majtkom modelującym? A może pozostaniesz przy zwykłych majtkach niezależnie od okazji?

Ja na co dzień postawiłam na zwykłe majty, a uciekam się do innych trików maskowania niedoskonałości figury. Na imprezy zawsze zakładam super talię, choć unikam łączenia jej ze stanikiem, który ma wszyty od wewnątrz silikon. Niestety mocne ściskanie i silikon prawie zawsze równają się u mnie odparzeniom, więc tych dwóch elementów nigdy nie łączę.

Nie ulega jednak wątpliwości, że gacie wstydu przybliżają Cię znacząco do tej idealnej figury klepsydry. To najlepszy sprzymierzeniec stylu Italian Chic.

Które majtki będą Twoimi gaciami wstydu?

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać