Intensywna ciemna jesień

Intensywna ciemna jesień

Intensywna ciemna jesień jest ciemna jak noc, ale jest to bardzo ciepła noc. Mimo to bardzo łatwo ją pomylić z intensywną ciemną zimą. Umiejętnie przeprowadzona analiza kolorystyczna rozwieje wszelkie wątpliwości.


Intensywna ciemna jesień to 1 z 12 typów urody. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo określić swój typ urody, przeczytaj koniecznie ten wpis.


JAK ROZPOZNAĆ INTENSYWNĄ CIEMNĄ JESIEŃ?


Oczy

To jedna z najważniejszych wskazówek jeśli mamy wątpliwości. Intensywna ciemna jesień ma w oczach coś zielonego i coś brązowego. Najczęściej są to brązowe oczy z zielonym akcentem, który nie zawsze jest zauważalny na pierwszy rzut oka. U mnie jest to ciemna obwódka tęczówki, która dopiero pod wpływem światła ujawnia swój intensywny, zielony kolor. To jednak nie wszystko.

Drugim warunkiem jest ciemna oprawa oczu. Intensywna ciemna jesień ma zawsze ciemne brwi i rzęsy i nie ma od tego żadnych odstępstw.

Usta

Usta ciemnej jesieni to ciepła, nasycona pigmentem historia. Bliżej im do brzoskwiniowych niż różowych, a najpewniej będą w lekko czerwonym, różanym odcieniu.

Włosy

Włosy mają kolor od ciemnego blondu po czarnobrązowy. W żadnym wypadku rude!

Drugą cechą włosów są ciepłe refleksy, które niekiedy mogą wpadać nawet w czerwony odcień.

Cera

Skóra intensywnej ciemnej jesieni jest ciepła jak ziemia nagrzana słońcem. Ale nie ma ziemistego koloru! To cera muśnięta słońcem, od jasnej porcelanowej po śniadą, oliwkową.

Osobiście śmieję się, że jestem chińskim dzieckiem, ponieważ moja cera jest żółta i wyraźnie odcinam się od innych ludzi na zdjęciach. Jestem tak żółta, że nie mogę znaleźć dla siebie dobrego odcienia podkładu i muszę go mieszać z pigmentami.

Kolejną wskazówką mogą być ciepłe piegi.

Kolory

Intensywnej ciemnej jesieni najlepiej w ciemnych kolorach. To nie podlega żadnej dyskusji. Cokolwiek jasnego na siebie założę, wyglądam w tym gorzej niż w ciemnych kolorach. Nie oznacza to, że w jasnych kolorach intensywna jesień chodzić nie może. Może jak najbardziej, ale musi wiedzieć, co jej wolno. Na przykład kompletnie odpadają wszelkie mięty i cukierkowe róże. Z pastelami naprawdę jesieni nie po drodze. Może eksperymentować z jasną brzoskwinią, a na pewno dobrze będzie wyglądać w kolorze ecru, ale po jasnej palecie barw trzeba poruszać się bardzo ostrożnie. Dobrze mieć zawsze coś ciemnego ze sobą.

Dobra wiadomość jest taka, że burgundy i śliwki są dla ciemnej jesieni wręcz stworzone. Wygląda w nich zjawiskowo i chyba najlepiej podkreślają jej urodę.

Jasna baza

Ciemna baza

Intensywna ciemna jesień

Dodatki

Intensywna ciemna jesień

Złe kolory

Intensywna ciemna jesień

Wzory

Intensywna ciemna jesień może nosić odważne, zwierzęce wzory. Dobrze jej w panterce, wężowej skórze, cętkach. Ale nie tylko takie akcenty jej pasują. Dobrze będzie wyglądać w orientalnych i egzotycznych wzorach, a nawet barokowych ornamentach. Natomiast kwiaty niespecjalnie jej pasują, choć może z nimi ostrożnie eksperymentować.

Materiały

Nie dla niej lekkie, zwiewne tkaniny. Kocha ciężkie atłasy i skórę. Osobiście kocham zamsz i pasuje mi on także bardzo dobrze do intensywnej jesieni, bo jego kolory są bardzo nasycone i wypada nawet ciemniej od skóry i ekoskóry.

Polecane style

  • Boho
  • Italian Chic
  • Rock

Biżuteria

Intensywna ciemna jesień w srebrze wygląda dobrze. To jednak złoto idealnie uzupełnia jej urok. Oba metale będą wyglądały dobrze, ale ciepłemu typowi urody zawsze w ciepłym kolorze będzie lepiej. Również czarna i ciemnobrązowa biżuteria pasuje temu typowi urody.

Makijaż

Najlepiej ciemnej jesieni w brązach, burgundach i śliwkach, i nic tego nie zmieni. Intensywna ciemna jesień może pozwolić sobie na małe szaleństwa w makijażu, podobnie jak intensywna zima. Różnica jest taka, że zima szaleje z zimnymi kolorami, a jesień z ciepłymi.

Jesień może więc spokojnie na co dzień nosić smoky eyes w brązach, burgundach i śliwkach. Nie będzie się to tak rzucało w oczy jak w przypadku delikatniejszych typów urody. Może także szaleć z kreską jaskółką, a jej ogonek wyciągać bardzo daleko lub tylko kreskę rozcierać.

Z resztą sama zobacz różnicę! Bez makijażu wyglądam na chorą i bez wyrazu. A mocny wcale tak bardzo nie rzuca się w oczy ;)

Intensywna ciemna jesień Intensywna ciemna jesień

Do mocnego oka będzie pasowała również ciemna pomadka w brązie, bordo lub czerwieni. Jeśli różowe usta, to złamane brązem lub czerwienią.

Do konturowania dobre będą bronzery w neutralnym brązie, róże w przybrudzonym brązem odcieniu różu i rozświetlacze o szampańskim połysku.

Sławne ciemne jesienie:

  • Eva Longoria
  • Julia Roberts
  • Sofia Vergara
  • Kate Mara
  • Natalie Portman

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać