Jak się ubrać na Walentynki? Be my Valentine [Stylizacja Italian Chic]

Jak się ubrać na Walentynki? Be my Valentine

Czy już wiesz jak się ubrać na Walentynki? Podpowiem Ci czym się kierować w doborze odpowiedniego stroju i na co powinnaś zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej kreacji. Gotowa?


Jak się ubrać na Walentynki?


Dostosuj strój do miejsca

Ta porada bierze jednak w łeb, jeśli zdecydujesz się na niestandardowe Walentynki. Przyjmijmy jednak, że idziecie do restauracji, kina lub w inne miejsce, które nie wymaga specjalistycznego stroju.

Szukając odpowiedniego stroju spróbuj kierować się wytycznymi stylu Italian Chic. Dzięki temu unikniesz wpadek i Twój strój będzie kobiecy, ale nie nachalny. Postaw koniecznie na sukienkę nawet wtedy, gdy nie chodzisz w sukienkach na co dzień. Niech to będzie wyjątkowy dzień.

Be my Valentine

Perfekcyjna równowaga

Zachowaj umiar w odsłanianiu ciała. Jeśli duży dekolt, to koniecznie sukienka powinna być za kolano. Z kolei jeśli chcesz założyć krótszą sukienkę, postaraj się, by dekolt był bardziej zabudowany. Nie musi być zabudowany pod szyję, ale postaraj się, by np. wcięcie w dekolcie V było płytsze.

Efekt zbyt krótkiej sukienki możesz złagodzić też zakładając ciemne rajstopy. Przy cielistych krótka sukienka rzuca się jeszcze bardziej w oczy.

Jak się ubrać na Walentynki?

Kobiece kolory

Czerwień to kolor nie tylko Walentynek. To także najbardziej kobiecy kolor ze wszystkich. Nie powinno zabraknąć go w Twojej stylizacji – czy to w dodatkach, czy w ubiorze. Zamiast ubierać się w samą czerwień od góry do dołu, postaraj się przełamać ten kolor, by nie było nudno. Bardzo dobrze z czerwienią komponuje się czerń.

Proporcje tych kolorów dostosuj do swojej urody – ponieważ czerwień jest jaśniejsza, powinno być jej więcej niż czerni u jasnych typów urody. W takim przypadku najlepiej, by czerń była obecna tylko w dodatkach.

Z kolei u ciemnych typów urody zupełnie na odwrót! Kreacja powinna być czarna, nawet jeśli dodatki dobierzesz czarne. Czerwony może być sam wzór na sukience lub torebce.

Jak się ubrać na Walentynki?

Kobiece kształty

Koniecznie zapoznaj się z wytycznymi dla Twojej sylwetki. Dzięki nim będziesz wiedziała, jaki krój sukienki będzie dla Ciebie najlepszy. Twoim celem jest zbliżenie się do figury klepsydry, więc musisz za pomocą stroju uzyskać wcięcie w talii i szerokie biodra oraz objętość w biuście. Jak by tego było mało, Twoja kreacja powinna być jak najlepiej dopasowana do ciała.

Niewykonalne? To się da zrobić. Jest wiele sztuczek, które pozwolą Ci uzyskać wizualnie odpowiednie proporcje. Wszystko opisałam we wpisach konkretnych typów sylwetek. Zerknij koniecznie.

Jak widzisz ja postawiłam na kreację pokrytą w całości wzorem. Jest to najlepsze dla mojej sylwetki, bo gdybym zastosowała wzór tylko na górze lub tylko na dole, moja sylwetka byłaby nieproporcjonalna.

Be my Valentine

Wydłuż nogi butami na obcasach

Niestety zimą za wielkiego wyboru nie ma. Najczęściej wybieramy kozaki i botki. Obcas nada Twojej sylwetce lekkości i wydłuży Twoje nogi. Jeśli dodatkowo buty będą zbliżone do koloru rajstop, uzyskasz bardzo spektakularne wydłużenie nóg i wysmuklenie sylwetki.

Jak się ubrać na Walentynki?

A może szpilki do tego?

A co jeśli nie musisz poruszać się za wiele po dworze, bo tylko przeskakujesz z samochodu do lokalu? Albo parkujecie w centrum handlowym i tam idziecie do restauracji? W takim wypadku koniecznie postaw na szpilki zamiast typowego zimowego obuwia. Nic nie działa na faceta tak, jak szpilki, uwierz mi.

Jak się ubrać na Walentynki?

To jak? Założysz szpilki czy botki?

Be my Valentine - Co mam na sobie?
  • Sukienka – Orsay
  • Torebka – No Name
  • Botki – Deichmann / Szpilki – Asos
  • Wisiorek – No Name

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać