Jesienna stylizacja do miasta

do miasta Koronawirus - Moda w czasach zarazy

Czy Ty też masz garderobę podzieloną na rzeczy do miasta i do domu? Ja kiedyś dokładnie tak dzieliłam ubrania i ten podział utkwił mi w pamięci do dziś. Italian Chic nie dzieli ubrań na miastowe i domowe, więc zerwij raz na zawsze z tym podziałem. Od dziś będzie inaczej.


Najprostsza jesienna stylizacja na miasto?


To, co masz na sobie

Jeśli wdrożyłaś już pewne wskazówki z artykułu o stylu Italian Chic, to prawdopodobnie masz na sobie sukienkę lub spódniczkę i nie dzielisz już ubrań na te na specjalne okazje i na co dzień. To dobrze! Właśnie o to chodzi!

Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę ze stylem Italian Chic, musisz zerwać z tym dzieleniem ubrań, bo to jest fundament tego stylu. W stylu Italian Chic granica między odświętnym, a codziennym ubraniem jest bardzo śliska. Masz w szafie tylko to, co możesz założyć bez zastanowienia i będzie pasowało na każdą okazję. A ponieważ ten styl to kwintesencja kobiecości, w Twojej szafie będą dopasowane do ciała, kobiece stroje.

Załóż więc ołówkową sukienkę lub spódniczkę i idziemy dalej :)

jesienna stylizacja do miasta

Dodaj do tego płaszcz

Italian Chic to elegancki styl. Najlepszym wyborem będzie taliowany płaszcz w jednolitym kolorze. Dzięki płaszczowi wyglądasz szykownie i stylowo. Postaw na czerń, która jest ponadczasowa i jest charakterystycznym kolorem dla tego stylu.

jesienna stylizacja do miasta

Załóż obcasy

Buty na obcasach to must have. Na szczęście z roku na rok jest coraz lepsza sytuacja z polskimi chodnikami, więc ryzyko skręcenia kostki maleje :) Nie musisz zakładać wysokich do nieba obcasów. Daj sobie czas i zacznij od najniższych jakie znajdziesz. Stopniowo będziesz kupować coraz wyższe :)

do miasta

Zarzuć szal na szyję i chwyć torebkę

Ostatnim krokiem są dodatki. Tutaj już pełna dowolność, ale pamiętaj, że im bardziej jednolity szal i wzór na torebce, tym bardziej stylowo wyglądasz. Jednak nudna jednolitość to największa klasyka. Ale nie przejmuj się tym! Jeśli nie masz pod ręką jednolitego szala, załóż taki, który akurat Ci pasuje.

Chwyć w rękę ulubioną torebkę i ruszaj na miasto! Jesteś gotowa!

jesienna stylizacja do miasta

Stylizacja do miasta - Co mam na sobie?
  • Płaszcz – C&A
  • Sukienka – Pepco
  • Szal – Pamiątka z Wenecji
  • Torebka – Orsay
  • Botki – Deichmann

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać