Kaszmirowy szal – Jak ożywić stylizację za pomocą dodatków? [Stylizacja Italian Chic]

Kaszmirowy szal - Jak ożywić stylizację za pomocą dodatków?

Wystarczy tylko kaszmirowy szal, który zrobi za nas całą robotę! Ale nie taki zwykły, monotematyczny. Tworząc stylizację spróbuj pobawić się wzorami, kolorami i teksturą. A może czymś jeszcze?


Czerwony kaszmirowy szal i krowie łaty?


Już dawno chciałam pokazać Ci ten szal. To prawdziwa perełka! Ma przepiękny wzór, który od razu przyciąga wzrok. Szukałam jeszcze czarnego i próbowałam odgadnąć markę tego, który dostałam, ale niestety mi się nie udało.

Dlaczego akurat kaszmir?

Proponuję Ci kaszmir, ponieważ jest wyjątkowy. Wydaje się tak cienki, że zastanawiasz się czy pasuje do zimowego klimatu, a on zaskakuje Cię przyjemnym ciepłem. Do tego jest milutki i aż chce się go nosić! Zainwestuj w  pierwszy kaszmirowy szalik, a już nigdy nie spojrzysz na akryl ;) No może przesadziłam. Nadal mam szaliki gorszej jakości w szafie, ale to kaszmir w tej chwili noszę najchętniej.

stylizacja czarno-czerwona

Jeśli wzór, to kontrastowy

Sam kaszmir nie wystarczy, by Twoja zimowa stylizacja od razu powalała na kolana. Potrzebny jest jeszcze jakiś pazur – coś, co przykuje wzrok. A do tego nadają się wzory. Kontrastowe, bo to one najmocniej krzyczą. Sama zwróciłaś pewnie uwagę w pierwszej chwili na czarne łaty na białym tle, prawda?

To wcale nie muszą być łaty. Wzorów jest cała masa i na pewno wybierzesz taki, który Ci najbardziej pasuje. Spróbuj grać wzorami i teksturami. Bardzo łatwo możesz skomponować codzienną stylizację z pazurem, wykorzystując do tego motywy zwierzęce.

stylizacja czarno-czerwona

Dodaj intensywny kolor dominujący

Jeśli Twój szal ma wzory na całej powierzchni, spróbuj spleść dwa szale ze sobą – wzorzysty i jednolity. Możesz też złożyć je ze sobą równolegle, wtedy otrzymasz jedną stronę wzorzystą, a drugą gładką. Postaraj się, by drugi szal był w mocnym, intensywnym kolorze. Kolor jest równie ważny, co wzór.

Czerwony kaszmirowy szal i krowie łaty?

Noś kaszmirowy szal na różne sposoby

Szalika nie nosi się zawsze tak samo. Baw się tym. Raz zwiąż jego końce, innym razem tylko zawieś go na sobie, by luźno zwisał wzdłuż Twojego ciała. Sposobów jest mnóstwo, spokojnie możesz stosować 7 sposobów wiązania szalika na 7 dni tygodnia. W modzie nie ma miejsca na nudę!

Kaszmirowy szal - Jak ożywić stylizację za pomocą dodatków?

Pamiętaj, by dbać o kaszmir

Gdy wsadzisz kaszmirowy szalik do swojej szafy mole w okolicy od razu zbiegną się na wyżerkę. Pamiętaj więc o tym, by szalik dobrze zabezpieczyć. Daleka jestem od polecania Ci chemicznych odstraszaczy, więc poradzę Ci trzymanie kaszmirowych szali w pokrowcach ochronnych.

Jeśli potrzebujesz odświeżyć szal lub uległ on zabrudzeniu konieczne będzie jego wypranie. Pierz go bardzo delikatnie najlepiej ręcznie, w zimnej wodzie z dodatkiem rozcieńczonego szamponu do włosów. Dobrze spiszą się szampony dla dzieci.

Suszenie kaszmiru powinno odbywać się na płasko. Nigdy nie używaj do tego suszarki, bo materiał ulegnie uszkodzeniu. Ja załatwiłam piękną, kaszmirową tunikę suszeniem w pozycji wiszącej. Włókna rozciągnęły się do tego stopnia, że stała się sukienką i straciła dawny kształt. Nie popełniaj moich błędów.

Kaszmirowy szal - Co mam na sobie?
  • Płaszcz – C&A
  • Bluzka – No Name
  • Spódnica – Uszyta przez mamę
  • Szal – Nie wiem, dostałam w prezencie
  • Torebka – No Name
  • Botki – Deichmann

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać