Koronawirus – Moda w czasach zarazy

do miasta Koronawirus - Moda w czasach zarazy

Koronawirus wjechał z impetem na polskie podwórko i zaczyna czynić spustoszenie. Czy w obliczu epidemii można w ogóle mówić o modzie? Czy jest sens zajmować się budową stylu w czasach, gdy jutro niepewne? I czy warto zamawiać teraz ubrania?


Przecież i tak wszyscy siedzą w domu!


To się wydaje głupie i niepoważne

Zajmowanie się modą w obliczu epidemii wydaje się co najmniej szczytem próżności. Ludzie się zastanawiają czy przeżyją jutro, za co będą mogli kupić jedzenie i przede wszystkim – CZY będzie jeszcze w ogóle jakieś jedzenie w sklepach do kupienia, bo wszyscy rzucili się na makaron w Lidlu jakby jutra miało nie być.

Gdzie tu miejsce na modę i styl? Kto będzie się stroił w tych przerażających czasach? Przecież to absurdalne!

Tylko, że zapominamy o jednym…

Tu nie tylko o ciuchy chodzi

Tu chodzi o całą ekonomię, która teraz będzie okropnie kulała. Kupując ubrania pomagasz gospodarce, która zaczęła stawać przez to, że zakłady i sklepy się zamykają. Tak naprawdę w tej chwili zostaje tylko handel online – kto się o to nie zatroszczył, prowadząc własną firmę, bardzo boleśnie odczuwa skutki ekonomiczne całej epidemii. My jako konsumentki musimy pomóc polskim firmom, by nie upadły. Właśnie po to warto zająć się tematem mody w czasach zarazy. Koronawirus koronawirusem, ale gospodarka leci.

Posprzątaj swoją szafę

Zrób miejsce na nowe ubrania. Na pewno w Twojej szafie są już takie, których nie nosisz. Masz czas, siedząc w kwarantannie i nie wychodząc z domu. Przymierz wszystko, co masz w szafie. Sprawdź jak leży. Nie trzymaj ulubionej sukienki w szafie tylko dlatego, że ją lubisz i liczysz, że schudniesz. Skoro do tej pory nie zabrałaś się za dietę, to tak nie będzie. Spróbuj posprzątać swoją szafę i zrób miejsce na zakupy. Pomoże Ci ten wpis.

Zweryfikuj swój styl

Zastanów się, czy To, co zostało w Twojej szafie odpowiada Twojemu stylowi. Przemyśl, czy ten styl naprawdę do Ciebie pasuje i czy dalej chcesz dążyć w kierunku, który obrałaś. To najlepszy czas na weryfikację tego, co sobie wyobrażasz z tym, co fizycznie masz. A może wiosna to powiew świeżości nie tylko na dworze, ale i w Twoim stylu?

Kupuj polskie ubrania

Gdy już uporasz się z ubraniami, czas pomyśleć nad tym, czego Ci brakuje. Postaraj się kupować online w miarę możliwości polskie ubrania. Nie przesadzaj z ilością i nie kupuj z samego poczucia odpowiedzialności za polską gospodarkę. Kupuj to, co Ci potrzebne i zamawiaj wszystko do paczkomatu (nie ryzykuj kontaktu z kurierem). Nie porzucaj mody tylko dlatego, że jest epidemia.

A gdy koronawirus przestanie straszyć, ruszysz na miasto w nowych ubraniach i w nowym stylu!

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać