Lekcja 9 – Kiedy spódniczka jest za krótka?

Lekcja 9 - Kiedy spódniczka jest za krótka

Spódniczka mini jest sexy, ale nie każda z nas będzie wyglądała w niej dobrze. I to nie tylko kwestia kroju, ale w dużej mierze zasługa Twojej sylwetki. Kiedy mini to zły pomysł?


Kiedy odpuścić sobie mini?


Dzisiejszy wpis to temat, który aż za dobrze znam z autopsji. Dlatego poświęciłam się i założyłam spódniczkę mini. Sama zobaczysz, że niezbyt mi pasuje. I to nie tylko do mnie, ale również do stylu Italian Chic, który eksponuje kobiece kształty, ale nie wyolbrzymia ich poprzez zbyt krótkie lub zbyt obcisłe ubrania.

Ale założmy, że nie chodzi tutaj o styl. Po prostu ciągnie Cię do spódniczki mini. Kiedy będzie to niezbyt dobrym pomysłem?

Gdy Twoja figura ma pełne kształty

Wystający tyłeczek sprawia, że noszenie mini to koszmar. Spódniczka wciąż podjeżdża do góry, a Ty co chwila sprawdzasz, czy nie widać Ci za dużo. To skutecznie zmienia Twoje podejście do spódniczek mini i bardzo Cię do nich zniechęca. Nic dziwnego! Im mniejsze pośladki, tym lepiej mini wygląda i nie ma się co z tym kłócić, dyskutować, tylko trzeba przyjąć to na klatę.

Mini w kratę

Wtedy, gdy Twoje nogi są za długie

Długie nogi to niekwestionowany atut kobiecej sylwetki. Nie zawsze jednak długie nogi, szpilki i mini to dobre połączenie. Nieraz nogi są za długie i to bardzo rzuca się w oczy.

Kiedy?

Zawsze wtedy, kiedy Twój tułów jest krótki. W takim przypadku wyglądasz nieproporcjonalnie i niezbyt dobrze, a efekt potęgują jeszcze założone do mini szpilki. Wtedy zdecydowanie radzę – odpuść sobie mini. Jest tyle pięknych spódniczek midi na rynku ;)

Mini w kratę

Jeśli płaszcz jest dłuższy niż spódniczka

Gdy zapniesz płaszcz lub odwrócisz się do kogoś tyłem będzie on widział płaszcz i rajstopy. A gdzie się podziało ubranie? Ktoś może Cię wziąć za parkowego ekshibicjonistę :D

A tak na serio – unikaj sytuacji, gdy okrycie wierzchnie jest krótsze od spódniczki. Wygląda to dziwnie, u niektórych powodując niesmak. Po co narażać się na nieprzychylne komentarze?

Kiedy jest szersza niż dłuższa

Przesadziłam z określeniem, ale chyba rozumiesz o co chodzi. To jest ten moment, kiedy przy niewielkim pochyleniu do przodu wszyscy mogą zobaczyć Twoją bieliznę. Lub gdy bielizna wystaje spod mini bez pochylania się. Nie rób tego.

Jeśli pragniesz w ten sposób optycznie wydłużyć nogi, istnieje o wiele prostsze rozwiązanie. Wystarczy spódniczka z wysokim stanem i już!

Na spotkaniach natury formalnej

Są miejsca, gdzie spódniczka mini nie jest dobrze widziana. To nie tylko niedzielna msza i uroczystości religijne, ale również miejsca, w których bywasz codziennie – praca, szkoła, uniwersytet. Przyjęło się, że w te miejsca mini się nie zakłada i koniec. Nie próbuj zmieniać reguł gry, stawiając na swoim. Postaw zamiast tego na trochę dłuższą spódniczkę.

Podobnie nie zakłada się mini na ślub, czy wesele, choć to drugie jest już bardziej akceptowalne. Mini nie założysz również na pogrzeb, czy inne poważne uroczystości rodzinne – starsze ciotki mogą dostać zawału, po co je stresować ;) Wyjątkiem są 18-stki.

Lekcja 9 - Kiedy spódniczka jest za krótka

Mini w kratę - Co mam na sobie?
  • Płaszcz – C&A
  • Bluzka – No Name
  • Spódnica – Chiński market
  • Torebka – No Name
  • Botki – Deichmann

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać