Morsko – zamek Bąkowiec skryty wśród wielu dróg

Morsko - zamek skryty wśród wielu dróg

Morsko skrywa istną perełkę. Wspaniały zamek Bąkowiec, o którego istnieniu wiedzą nieliczni. A Ty wiedziałaś? Dziś zabiorę Cię na wycieczkę do tego tajemniczego zamku.


Morsko – zamek Bąkowiec do którego ciężko trafić


Albo przynajmniej ja nie potrafiłam

Bo szłam dziwnie, przez krzaczory, ale o tym za chwilę. Sam dojazd nie był zbyt prosty, bo było wiele dróg, w różnym stanie. Myślałam, że droga fajna, a tu nagle niespodzianka i piach. I do tego ucierpiała jeszcze opona, a po fakcie odkryliśmy,że był piękny asfalt X_x Ale mimo wszystko warto było!

Morsko - zamek skryty wśród wielu dróg

Krzaki, krzaki… aż tu nagle…

Szłam drogą leśną – jak się okazało po fakcie po raz kolejny – niepotrzebnie, bo kulturalne dojście też było. Ale że Panda nie wiedziała, poszła na okrętkę, przez krzaczory. Przez las, ledwo widoczną ścieżką, która była słabo wydeptana i prowadziła bardzo stromo pod górę. Ale trafiłam! Na skałkę i łączkę.

Morsko - zamek Bąkowiec do którego ciężko trafić

A za skałką zamek…

Dosłownie w nią wklejony. Bardzo malowniczo położony, w sam raz by się zatrzymać na dłuższą chwilę! Teraz wyobraź sobie tutaj zachód słońca jesienią. Coś wspaniałego!

Morsko - zamek skryty wśród wielu dróg

A nieprawda!

Zamek w ruinie był od XVII wieku. Mury częściowo rozebrano na polecenie architekta, który kupił zamek w pierwszej połowie XX wieku. Materiał pozyskany z rozbiórki posłużył do budowy willi, natomiast po II wojnie światowej w sąsiedztwie zamku powstał ośrodek wypoczynkowy.

I teraz się skup, bo się pomylisz. To, co na dole to dom, a to co na górze, to zamek. na ścianie koło schodów, w miejscu, którego nie widać z barierek nadal są kafelki xD Natomiast zamek dumnie prezentuje się na skale, powyżej i niestety jest mocno zarośnięty krzaczorami.

Morsko - zamek skryty wśród wielu dróg

Rekreacyjnie przyjedź koniecznie!

Jest wyciąg narciarski, a ośrodek wypoczynkowy oferuje wiele atrakcji. Ja się bardzo zdziwiłam, widząc przywiązane koniki, które pasły się spokojnie w pobliżu zamku. Ośrodek jest dosłownie rzut beretem od zamku.

KURTKA DŻINSOWA – KLASYK, KTÓRY MUSISZ MIEĆ!

Co mam na sobie?
  • Bluzka – No Name
  • Kurtka dżinsowa – C&A
  • Spodnie – C&A
  • Sneakersy – Graceland
  • Plecak – Quechua

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Może Ci się również spodobać