Prawdziwa chłodna zima

Prawdziwa chłodna zima

Nie ma drugiego takiego typu urody, który tak źle znosiłby obecność ciepłych kolorów w swoim otoczeniu. Prawdziwa chłodna zima czuje się w nich okropnie i unika ich jak ognia. Za to chłodne barwy… Czuje się jak ryba w wodzie!


Prawdziwa chłodna zima to 1 z 12 typów urody. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo określić swój typ urody, przeczytaj koniecznie ten wpis.


JAK ROZPOZNAĆ PRAWDZIWĄ CHŁODNĄ ZIMĘ?


Oczy

Oczy chłodnej zimy mogą mieć każdy kolor, ale wieje od nich chłodem. Najczęściej występują szare lub niebieskoszare. Nie mają plamek i raczej nie są ciemne. Są za to krystaliczne i mają jednolity kolor.

Usta

Usta są czerwone lub czerwonawe, ale ich kolor jest dość blady. Jest to najmniej wyrazisty typ urody wśród zim, więc usta, pomimo odcinania się od skóry, mają bardzo mało pigmentu.

Włosy

W przypadku włosów sprawa się nieco komplikuje, ponieważ mogą mieć każdy kolor. Zimą może być i platynowa blondynka, i szatynka. Najważniejsze we włosach to, podobnie jak u innych zim, zimny blask. Nie ma złotych refleksów i próżno szukać jakichkolwiek ciepłych nut.

Cera

Cera chłodnej zimy jest blada, o wyraźnym, różowym odcieniu. W przeciwieństwie do czystej zimy, nie ma tutaj kontrastów. To najdelikatniejszy zimowy typ urody.

Kolory

Kolory powinny być jak najchłodniejsze, ale niezbyt jasne. Niby pastele są OK, ale nie powinny przeważać w stylizacji. Śmiało za to można poeksperymentować z neonami i żywymi kolorami.

Prawdziwa zima lubi minimalizm. ale posiadanie szafy tylko w czerni i w bieli byłoby dla niej nudne. Ale prawdą jest, że to właśnie w tych dwóch kolorach wygląda rewelacyjnie i żaden kolor więcej nie jest jej potrzebny.

Jasna baza

Prawdziwa chłodna zima

Ciemna baza

Prawdziwa chłodna zima

Dodatki

Prawdziwa chłodna zima

Złe kolory

Prawdziwa chłodna zima

Wzory

Prawdziwej zimie jest dobrze w dużych i średnich wzorach. Obowiązkowo powinny być na białym lub czarnym tle, ponieważ wtedy prezentują się najlepiej. Nie powinny być również skomplikowane.

Materiały

Prawdziwa zima błyszczy na tyle, że nie potrzebuje dodatkowego blasku. Wszelkie materiały o matowym wykończeniu będą super! Minimalizm to najlepsze, co może być w przypadku prawdziwej zimy.

Polecane style

Biżuteria

Najlepiej sprawdzi się klasyczny sznur pereł lub srebro. Zimie niewiele jest do szczęścia potrzebne, więc biżuteria powinna być jak najprostsza.

Makijaż

W przypadku prawdziwej zimy pokusiłabym się o zagęszczenie rzęs kredką do oczu i mocne ich wytuszowanie czarnym tuszem do rzęs. Całą uwagę skierowałabym na usta, malując je na intensywny, czerwony kolor i… Nic więcej. Bo zima nie potrzebuje więcej.

Sławne prawdziwe zimy

  • Audrey Hepburn
  • Kristen Steward
  • Rooney Mara
  • Marion Cotillard
  • Jennifer Connelly

 

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać