Prawdziwa ciepła wiosna

Prawdziwa ciepła wiosna

Prawdziwa ciepła wiosna to wiosna w pełnym rozkwicie. Mnogość kolorów i połączeń, wszystko żywe, nasycone i ciepłe! To właśnie ona! Nie boi się ryzykownych połączeń!


Prawdziwa ciepła wiosna to 1 z 12 typów urody. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo określić swój typ urody, przeczytaj koniecznie ten wpis.


JAK ROZPOZNAĆ PRAWDZIWĄ CIEPŁĄ WIOSNĘ?


Oczy

Tęczówki prawdziwej wiosny często mają złote plamki. Najczęściej spotykane kolory to niebieski i zielony, ale zdarzają się też ciemniejsze – orzechowe. Z ciemniejszą tęczówką spotkasz się rzadziej niż z jasną.

Usta

Usta mają delikatny, lekko brzoskwiniowy kolor.

Włosy

Prawdziwa wiosna ma włosy o ciepłym odcieniu, najczęściej dostrzeżesz w nich złote refleksy. Raczej nie spotkasz się z brązowymi włosami. Blond i rudy jak najbardziej, ale ciemniejsze włosy świadczą już o innym typie urody.

Cera

Skóra ciepłej wiosny ma przyjemny, ciepły odcień. Zawsze jest bardzo jasna. może być wręcz porcelanowa. Często ma też piegi.

Kolory

Idealne kolory dla ciepłej wiosny charakteryzują się średnim stopniem jasności i nasycenia. Kolory powinny być świeże, intensywne. W żadnym wypadku przybrudzone czy przytłumione. Zauważ, że nie ma tutaj białego koloru. Zastępujesz go jego ciepłą wersją, czyli najlepiej kolor ecru, jasne beże… Byle nie biały! Zastanawiałam się długo, czy umieścić czarny w palecie, ale tego nie zrobiłam. Co do zasady czerń jest nieodpowiednia dla ciepłej wiosny, ale w połączeniu z kolorem ecru może zdać egzamin. Jest to ryzykowne połączenie, które nie każdej wiośnie pasuje. Czerń zastępujemy ciemnym brązem.

Jasna baza

Prawdziwa ciepła wiosna jasna baza

Ciemna baza

Prawdziwa ciepła wiosna ciemna baza

Dodatki

Prawdziwa ciepła wiosna dodatki

Złe kolory

Prawdziwa ciepła wiosna złe kolory

Wzory

Wzory mogą mieć dowolny rozmiar. Ważne jest to, by ne zawierały przytłumionych kolorów. Jeśli już, to ciepłe, żywe kolory.

Materiały

Ciepłej wiośnie pasują zarówno lekkie, zwiewne tkaniny, jak i wełna.

Polecane style

  • Boho
  • Folkowy
  • Country

Biżuteria

Bezapelacyjnie wygrywa złoto. Ciepła wiosna najlepiej wygląda w czystym, żółtym złocie. Nie żadne różowe odmiany, nie białe złoto, tylko najbardziej klasyczne, żółte. I im więcej złota tym lepiej, ponieważ cudownie podkreśla urodę ciepłej wiosny!

Makijaż

Wiosna nie musi się za bardzo malować. Wystarczy brązowy lub ziemisty cień do powiek na większe wyjścia w połączeniu ze złotym perłowym, a ciemniejszy, matowy beż na co dzień. Kreska tutaj niepotrzebna. Bronzer dyskretny, fajnie by było, gdyby był zbliżony do koloru włosów. Róż koniecznie, najlepiej lekko koralowy odcień. Do tego wszystkiego brzoskwiniowa lub koralowa pomadka (a jeszcze lepiej błyszczyk, by dodać świeżości).

Sławne prawdziwe wiosny

  • Amy Adams
  • Charlize Theron
  • Jessica Chastain
  • Nicole Kidman
  • Christina Hendricks

 

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać