Przewodnik po polskich plażach – Ustka

Przewodnik po polskich plażach – Ustka

Ustka zawsze wydawała mi się strasznie daleko. Jakoś nigdy nie było mi do niej po drodze, bo Sopot, Sztutowo i Białogóra były bliżej. Ale w końcu ten moment nadszedł i mogę Ci opowiedzieć co nieco o tej plaży.


Plaża w Ustce – Jak to wygląda?


PRZEWODNIK PO POLSKICH PLAŻACH – USTKA

Dojście do plaży

Do plaży, którą wybrałam najlepiej podjechać samochodem. Od parkingu do wejścia na plażę jest zaledwie kilkadziesiąt metrów, które pokonujesz wygodnie, idąc po utwardzonej powierzchni.

PRZEWODNIK PO POLSKICH PLAŻACH – USTKA

Piasek

Plaża jest trochę inna niż w Darłowie. Tutaj jest taka mieszanka – trochę drobnego, łagodnego piasku i obszary ostrego, kłującego jak w Darłowie. Pomimo tego w Ustce po plaży chodzi się w miarę przyjemnie. Najlepiej jest jednak przy wydmach. Jeśli rozważasz okolice Kołobrzegu lub Słupska, zastanów się czy nie wybrać właśnie Ustki – w mojej ocenie jest tutaj najlepszy piasek jeśli weźmiemy pod uwagę ten odcinek wybrzeża.

PRZEWODNIK PO POLSKICH PLAŻACH – USTKA

Plaża

Plaża jest przepiękna i bardzo szeroka. Niestety zdarzają się na niej śmieci, ale do tej pory chyba szerszej plaży nie widziałam. Przyjemnie się po niej spaceruje. Morze wyrzuca na brzeg drobne, płaskie kamienie. Nie są jednak nieprzyjemne, gdy na nie przypadkiem nadepniesz.

Czy przyjadę do Ustki ponownie?

Jeśli będę w pobliżu, to pewnie zajrzę na chwilę. Na dłuższy wyjazd raczej nie przyjadę, ale nie dlatego, że Ustka mi się nie spodobała. Wręcz przeciwnie! Bardzo podoba mi się tutejsza plaża. Po prostu do Ustki jest mi trochę daleko, a nie przepadam za kilkudniowymi wypadami nad morze. Wolę krócej, ale wykorzystać maksymalnie, niż przyjechać na dłużej i drugiego dnia się nudzić ;)

PRZEWODNIK PO POLSKICH PLAŻACH – USTKA

Czy Tobie polecam przyjazd do Ustki?

Zdecydowanie powinnaś tam pojechać. Choćby na krótko, bo plaża jest przepiękna.  Nie wiem jak jest w sezonie, ale poza sezonem bardzo przyjemnie się tutaj myśli i… pracuje zdalnie. Chciałabym, by wszystkie plaże w Polsce były tak szerokie.


To tylko jedna z wielu plaż, które opisałam. Jeśli szukasz miejsca na urlop nad morzem koniecznie zajrzyj tutaj. Może akurat znajdziesz coś dla siebie?


Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać