OneShot z wyprzedaży – Safari w polu kukurydzy [Stylizacja Italian Chic]

ONESHOT Z WYPRZEDAŻY – SAFARI W POLU KUKURYDZY

W tym sezonie modne są klimaty safari więc nie mogłam przejść obok tego trendu obojętnie. Upatrzyłam sobie sukienkę w Mohito i dzielnie polowałam na nią na wyprzedaży. I udało się! Dziś safari w polu kukurydzy!


Jaki miałam pomysł na stylizację?


Zależało mi, by stylizacja była utrzymana w dwóch – maksymalnie trzech kolorach. Tutaj to wzór robi robotę i dominuje całość, więc aby wszystko było spójne dodatki również powinny być w kolorze obecnym na wzorze. Brąz jednak wydawał mi się za jasny, więc postanowiłam na klasykę i wybrałam czerń.

ONESHOT Z WYPRZEDAŻY – SAFARI W POLU KUKURYDZY

Sukienka w zwierzęce wzory

Z tą sukienką były niezłe jaja, ponieważ zamówiłam online swój rozmiar i… przyszedł mi worek pokutny! Żal mi było ją oddawać, a przeróbki nie wchodziły w grę z uwagi na sposób, w jaki została uszyta. I tak siedziałam kilka dni i rozmyślałam, co z nią zrobić. I wymyśliłam!

ONESHOT Z WYPRZEDAŻY – SAFARI W POLU KUKURYDZY

Pasek zrobił robotę!

Po zebraniu nadmiaru materiału, upięciu go agrafkami i zakamuflowaniu tego szerokim paskiem się udało! Jest talia, a worek zamienił się w genialną sukienkę.

Pasek robi tutaj coś jeszcze. Zakamuflował także boczki i spłaszczył wizualnie brzuch. To ważne dla kobiet, które mają figurę typu jabłko. To, że jest szeroki pozwala trochę oszukać styl Italian Chic, który wielką uwagę przywiązuje do tego, by talia była we właściwym miejscu – nie za wysoko i nie za nisko.

ONESHOT Z WYPRZEDAŻY – SAFARI W POLU KUKURYDZY

Małe czarne dodatki

Dodatki uzupełniają wzorzystą sukienkę. Sandały na obcasie dodały stylizacji pazura, ale czy nie jest on potrzebny w stylizacji ze zwierzęcym wzorem? W czółenkach i balerinach byłoby zbyt łagodnie. Tutaj potrzebny jest mocny akcent.

ONESHOT Z WYPRZEDAŻY – SAFARI W POLU KUKURYDZY

Obcasy sprawiają, że sylwetka wydaje się optycznie szczuplejsza i lżejsza. Na płaskim obuwiu dodałabym sobie kilogramów, a moje ciało przypominałoby beczkę. Wszystko dlatego, że krój tej sukienki ma odcięcie pod biustem i dla mojej figury nie jest to zbyt dobry wybór. Obcasy trochę pomagają złagodzić niekorzystny efekt odcięcia.

Safari w polu kukurydzy - Co mam na sobie?
  • Sukienka w zwierzęce wzory – Mohito
  • Szeroki pasek – Orsay
  • Pikowana chanelka – Aliexpress
  • Wisiorek – Avon
  • Sandały na obcasie – Deichmann

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać