Spódnica maxi i bluzka – jak je nosić gdy nie masz proporcjonalnej sylwetki?

Spódnica maxi i bluzki - jak nosić?

Spódnica maxi to hit każdych wakacji. Jak ją nosić z bluzkami – pod czy nad i czy warto przejmować się modą? No nie warto!


Moda i figura nie idą w parze


Przypomnij sobie na modne sukienki z wielkimi kontrafałdami, które królowały na osiemnastkach. Albo sukienki i spódnice – bombki. Była na nie wielka moda, choć nie każda kobieta wygląda w nich dobrze. Dlatego zawsze w pierwszej kolejności ustal, czy spódnica maxi Ci pasuje. Jeśli tak, to super! Jesteś szczęściarą!

A co jeśli nie? Nie wszystko stracone! Możesz trochę pokombinować z krojem, pobawić się w łączenie kolorów. I poeksperymentować z noszeniem bluzki w lub na spódnicy :)

Bluzka w spódnicy

Bluzkę włóż w spódnicę maxi, jeśli masz drobne biodra i pośladki. Przy wąskich biodrach zawsze spódnica maxi będzie wyglądała super. Sprawa komplikuje się jednak przy bardziej kobiecej sylwetce. Im bardziej kobieca i tyłek większy, tym bardziej  na przykład poszerzana spódnica maxi jest niewskazana. Wtedy powinnaś sobie zdecydowanie odpuścić wkładanie bluzek w spódnicę.

Możesz spróbować odwrócić uwagę od bioder, wybierając czarną spódnicę i jaśniejszą bluzkę, ale to nie zawsze się sprawdzi. Znacznie lepiej będziesz wyglądała w bluzce na spódnicy.

Do spódnicy maxi w tej konfiguracji pasują topy i T-shirty wszelkiej maści.

Bluzka na spódnicy

Ten patent jest idealny dla kobiet o pełnych pośladkach, bo odwraca od nich uwagę – pod warunkiem, że operujesz czarnym kolorem. Dłuższa czarna bluzka na jasnej spódnicy optycznie zmniejszy duże pośladki i szerokie biodra. Zmniejszy też biust, więc jeśli chcesz utrzymać proporcje musisz zadbać o bogato zdobiony dekolt.

Drugi powód by nosić bluzkę na spódnicy jest prozaiczny – niektóre bluzki mają ciekawe aplikacje, zdobienia i paski na linii bioder. Również możesz je nosić do spódnicy maxi, ale zadbaj o to, by ozdoba była widoczna i nie ginęła pod spódnicą.

To rozwiązanie dobre jest dla bluzek z lejącego materiału. Musisz jednak uważać, ponieważ zbyt długa bluzka zakamufluje tyłeczek, ale jednocześnie skróci optycznie nogi.

***

Sylwetki proporcjonalne wymagają utrzymania jednolitej kolorystyki niezależnie od wariantu. Zestawianie dwóch różnych kolorów nie skończy się dobrze, ponieważ będzie zaburzało proporcje figury. Ale więcej o tym przeczytasz w środę ;)

***

Jak widzisz każde rozwiązanie uzależnione jest nie tylko od figury, ale i od bluzki. Jaki sposób noszenia wybierzesz? Który bardziej do Ciebie przemawia?

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Może Ci się również spodobać