Stonowana zgaszona jesień

Stonowana zgaszona jesień

Nie ma drugiego takiego kameleona jak stonowana zgaszona jesień. Podstępnie podszywa się pod inne typy urody i jest tak nieuchwytna… Na szczęście istnieje kilka wskazówek, którymi możemy się kierować w analizie kolorystycznej!


Stonowana zgaszona jesień to 1 z 12 typów urody. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo określić swój typ urody, przeczytaj koniecznie ten wpis.


JAK ROZPOZNAĆ STONOWANĄ ZGASZONĄ JESIEŃ?


Oczy

Oczy mogą przybrać praktycznie każdy kolor. Często mają w sobie złote plamki. Również jasność oczu nie jest wyznacznikiem, ale mam tutaj drobną wskazówkę: Jeśli oczy są jasne, włosy będą ciemne. Z kolei jeśli włosy są ciemne, to oczy będą jasne. I tym się kierujmy jeśli nie wiemy ;)

Usta

Usta mogą być brzoskwiniowe, ale i różowe. Na pewno nie będą mocno napigmentowane.

Włosy

Próżno szukać rudych i ciemnych włosów, więc poszukiwania zawężamy do blondów i brązów. Ciężko wypatrzyć ciepłe refleksy, ponieważ włosy mogą mieć chłodną poświatę, ale są.

Cera

Od jasnego z odrobiną ciepła po wszelkie odcienie beżu. Odbija się w niej chłód lata.

Kolory

Stonowana zgaszona jesień nie szaleje z kolorami. Skupia się na barwach przygaszonych jak ona sama. Może czerpać z palety zgaszonego lata, te kolory również będą do niej pasowały.

Jasna baza

Stonowana zgaszona jesień jasna baza

Ciemna baza

Stonowana zgaszona jesień ciemna baza

Dodatki

Stonowana zgaszona jesień dodatki

Złe kolory

Stonowana zgaszona jesień złe

Wzory

Stonowanej zgaszonej jesieni dobrze w dużych wzorach, o ile są stonowane. Nie dla niej kontrastowe zebry i pepitka.

Materiały

Pasują do niej lekkie, zwiewne tkaniny, które podkreślą delikatny typ urody, ale… Nie powinna omijać szerokim łukiem wełny, która równie dobrze na niej wygląda.

Polecane style

  • Boho
  • Kowbojski
  • Safari

Biżuteria

Złota biżuteria w towarzystwie stonowanych kamieni przepięknie wydobędzie urodę stonowanej jesieni. Jadeit, tygrysie oko, róża pustyni, cyrkon… Te kamienie to jej przyjaciele.

Makijaż

Ten delikatny typ urody nie potrzebuje mocnego podkreślenia. Dobre będą brązowe cienie do powiek i… nic więcej, bo ten typ urody nie potrzebuje więcej. Na ustach obowiązkowo brzoskwiniowe kolory i taki też róż.

Sławne stonowane jesienie

  • Angelina Jolie
  • Gigi Hadid
  • Bliźniaczki Olsen
  • Gisele Bündchen
  • Emma Watson

 

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać