Stonowane zgaszone lato

Stonowane zgaszone lato

Stonowane zgaszone lato to takie lato ostatnich dni. Bardzo trudno je rozpoznać na pierwszy rzut oka, ale nie jest to niemożliwe. Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać znaków.


Stonowane zgaszone lato to 1 z 12 typów urody. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo określić swój typ urody, przeczytaj koniecznie ten wpis.


JAK ROZPOZNAĆ STONOWANE ZGASZONE LATO?


Oczy

Oczy mają w sobie coś zielonego. Nie jest do końca jasne co – patrzysz i to się po prostu widzi. Nawet, jeśli tęczówka jest na pierwszy rzut oka niebieska. Brwi i rzęsy są jasne, ale mogą być ciemniejsze niż w przypadku pozostałych letnich typów.

Usta

Usta są różowe, mogą mieć w sobie nieuchwytną brzoskwiniową nutę.

Włosy

Włosy to bardzo ważna cecha. Obecność popielatych refleksów, nierównomierny, chłodny kolor włosów to wręcz sztandarowe cechy tego typu urody.

Cera

Skóra twarzy jest jasna, o wyraźnym, chłodnym odcieniu. Duża szansa, że będzie wręcz ziemista.

Kolory

Stonowane lato najlepiej wygląda w zgaszonych kolorach, które są chłodne. Jeśli coś żywego, to tylko w dodatkach. Dobra wiadomość jest taka, że może się otaczać zarówno ciemnymi, jak i jasnymi kolorami.

Jasna baza

Stonowane zgaszone lato

Ciemna baza

Stonowane zgaszone lato

Dodatki

Stonowane zgaszone lato

Złe kolory

Stonowane zgaszone lato

Wzory

Z wzorami trzeba uważać. Oczywiście, są jak najbardziej pożądane, ale trzeba temu poświęcić chwilę. Najlepsze będą wzory w wypranych, przybrudzonych kolorach. Kontrasty owszem, ale zgaszone. Trzeba pilnować, by nie było żadnych ostrych kolorów we wzorze.

Materiały

Do stonowanego lata pasują cienkie, przewiewne tkaniny. Jedną z nich jest len. Ciężkie tkaniny nie dogadają się z urodą zgaszonego lata. Bardzo ważne, by ten typ urody unikał skóry i materiałów skóropodobnych, które go tylko niepotrzebnie przytłoczą.

Polecane style

  • Grunge
  • Sportowy
  • Preppy

Biżuteria

Nie złoto, nie srebro, choć w obu stonowanemu lecie będzie… w miarę. Bez fajerwerków. Za to przy różowym złocie piękno tego typu urody rozkwitnie.

Makijaż

Makijaż powinien być jak typ urody – stonowany, zgaszony. Nadają się do tego odcienie taupe, wszelkie ziemistości. Usta nude, lekkie konturowanie bronzerem. Subtelnie podkreślone brwi. I wystarczy w zupełności.

Sławne stonowane lata

  • Sarah Jessica Parker
  • Jennifer Aniston
  • Cara Delevingne
  • Natalia Vodianova
  • Miley Cyrus

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać