Styl rockowy

styl rockowy i italian chic

Styl rockowy utożsamiany jest z buntem i emocjami. I nic w tym dziwnego, bo chyba nie ma drugiego stylu, który lepiej wyraża emocje. Ludzie rocka wyróżniają się. Niektórzy uważają, że buntowniczy styl życia pomaga im ukryć własną niepewność, a inni, że to po prostu ekstrawertycy, którzy muszą w jakiś sposób się wyrazić. Jak jest  naprawdę wiedzą tylko ci, którzy żyją stylem rockowym.


Charakterystyka stylu rockowego


Zagranicznym symbolem tego stylu jest dla mnie Avril Lavigne. Nie ukrywam, że sporo w tym sentymentu, ale w czasach mojej młodości Avril tworzyła super muzykę i super się ubierała! Przede wszystkim była autentyczna – w tym, w czym chodziła na co dzień nie wahała się wyjść na scenę (i często tak robiła).

Chyba najlepszym przykładem z polskiej sceny muzycznej jest dla mnie Agnieszka Chylińska za czasów O.N.A. Trudno o lepszy przykład, bo Aga idealnie wpisuje się w ten styl. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że w tamtym okresie rock stał się dla niej nie tylko stylem ubierania, ale również stylem życia.

Włosy

Styl rockowy lubi się z luźnymi upięciami i lekko potarganymi włosami. Włosy w nieładzie buntują się przeciwko starannie wystylizowanym fryzurom. Czy krótkie, czy długie nie ma znaczenia. Uciekasz od tego co uporządkowane i buntujesz się – w końcu ten styl wyraża sprzeciw. Bliżej włosom do tych, które widzisz, gdy wstajesz rano z łóżka niż do misternych upięć, które możesz podziwiać w salonach fryzjerskich.

Makijaż

Styl rockowy w teorii nie jest dla delikatnych, jasnych typów urody, ale nic nie jest niemożliwe. Najlepiej jednak w tym stylu będzie typom intensywnym ciemnym – intensywna jesienio, intensywna zimo, mówię do Ciebie! Ten styl do Ciebie pasuje najlepiej!

Makijaż w stylu rockowym jest mocny i ciemny. Na oku przynajmniej kreska jaskółka, ale najbardziej preferowany jest makijaż typu smoky eyes. I nic tak nie wyraża emocji jak czerwone usta. Nie wolno o nich zapomnieć.

Sukienki

Sukienki w stylu rockowym trącą trochę gotykiem. Krój i długość nie mają znaczenia, za to istotny jest ich kolor i charakter. To nie są ołówkowe, grzeczne, proste sukieneczki. To czarne jak smoła ubrania, które mają wiele cech charakterystycznych dla rocka – siateczki, ćwieki, asymetryczne kształty, sznurowania, przetarcia. Mogą być całe ze skóry lub posiadać skórzane wstawki, ale nie jest to reguła.

Góra

Ten styl uwielbia się z kamizelkami i skórzanymi ramoneskami. Często okrycie wierzchnie zastępuje po prostu rozpięta koszula. Zwolenniczki tego stylu łączą czerwono-czarne, kraciaste koszule z T-shirtami z nadrukiem, na którym możesz zobaczyć ich ulubiony zespół muzyczny. Czasem T-shirty wracają do szafy, a kobiety zakładają pod nie topy.

Dół

Charakterystyczne dla stylu rockowego są spodnie – jeansy lub skórzane. I podobnie jak w przypadku sukienek, tutaj również liczą się dodatki. Spodnie mogą być poprzecierane, sprane, dziurawe, ale mogą też najzwyczajniej w świecie podarte. Nikogo to nie dziwi, bo styl rockowy sprawia, że wydajesz się trochę zaniedbana, ale jest w tym jakiś nieuchwytny porządek. Może chodzi o to, że starannie wybierasz co na siebie założysz żeby jak najlepiej uchwycić charakter tego stylu?

Kolory

Nieśmiertelnym kolorem stylu rockowego jest czerń i nie ma co bawić się w poszukiwanie kolejnych kolorów. Te zmieniają się jak w kalejdoskopie, ponieważ są tylko dodatkiem. Najważniejsza jest obecność i przewaga czerni. Czerń pojawia się wszędzie – w makijażu, w ubraniach, w butach, w dodatkach. Jest jej pełno!

Wzory

Ten styl najlepiej lubi się z kratą. Czerwono-czarna krata to klasyk sam w sobie, choć oczywiście kolor nie gra roli. Drugim wzorem, który nieodłącznie kojarzy mi się z tym stylem jest pikowanie. Pikowane ramoneski, torebki i botki jak najbardziej na TAK!

Buty

Większość kobiet zaraz krzyknie, że trampki. I słusznie, bo trampki jak najbardziej wpisują się w styl rockowy. Ale ten styl to nie tylko trampki. To także ciężkie buty na grubej podeszwie. Styl rockowy lubi się z glanami i każdym ciężkim obuwiem. A i jeszcze botki! Botki też znalazły swoje miejsce w tym stylu.

Biżuteria i dodatki

Styl rockowy kocha chusty i apaszki, które jego zwolenniczki zawiązują sobie wokół szyi. To także skórzane elementy – karwasze i pieszczochy nabijane ćwiekami, paski, obroże.

Gdy myślę o stylu rockowym oczami wyobraźni widzę torebki z naszywkami i przypinkami. No i kapelusze, one wydają mi się naturalne do tego stylu. Czarny kapelusz z małym rondem idealnie pasuje!

Inne cechy charakterystyczne stylu rockowego:

  • Tatuaże
  • Piercing
  • Klamry
  • Zamki błyskawiczne
  • Ćwieki
  • Przetarcia
  • Sznurowania

Tak było kiedyś, a jak jest teraz?

Kiedyś był tylko styl rockowy opisany powyżej. Lata 00 to chyba końcówka starej epoki stylu rockowego, o ile się nie mylę. Potem powstały dwa obozy. Jeden trzyma się tradycji, a do drugiego zaliczają się kobiety, które… postawiły na elegancję i prezentują nam bardziej uporządkowaną wizję rocka. W chwili obecnej nikogo już nie dziwi kobieta w rurkach, ramonesce, botkach i kapeluszu. Można im zarzucać, że nie czują klimatu i psują ten styl, ale zastanów się przez chwilę – czy nie jest to ciekawa alternatywa dla starej szkoły?

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać