Stylowe obuwie zimowe – na co musisz zwrócić uwagę?

obuwie zimowe

Stylowe obuwie zimowe nie zawsze oznacza uniwersalne obuwie zimowe. Czy istnieją idealne zimowe buty, które możesz założyć do wszystkiego? Dziś poszukamy odpowiedzi na to pytanie!


Obuwie zimowe – Zanim kupisz buty…


Zajrzyj do szafy

Dopasuj styl obuwia do swojej garderoby. Są buty, które kompletnie nie wpisują się w klimat Italian Chic. Możesz zaliczyć do nich glany, trapery i wszystkie buty, które noszą w sobie cechy typowo męskie. Nie mają w sobie klasycznej prostoty.

Jeśli w Twojej szafie królują sukienki i spódnice najlepszym wyborem będą botki i kozaki. Nie zawiodą Cię także wtedy, gdy czasami zakładasz spodnie. Pamiętaj, że kozaki i wyższe botki zagwarantują Ci dodatkowy komfort termiczny, co jest istotne w przypadku mrozu.

Kolor butów dobierz do Twojego typu urody

Możesz się zastanawiać gdzie stopy, a gdzie twarz, ale kolor obuwia ma olbrzymie znaczenie w kontekście urody. Jeśli masz delikatny typ urody założenie czarnych butów  może bardzo zaszkodzić Twojej urodzie. Znacznie lepsze będą średnie brązy, beże i szarości.

Oczywiście za dopasowaniem do typu urody powinno też iść dopasowanie kolorystyczne garderoby. Jeśli już masz dopasowaną wybór butów będzie łatwiejszy. Jeśli jesteś na etapie przejściowym (czyli w trakcie wymiany garderoby) lub jeszcze się za to nie zabrałaś pamiętaj – działaj stopniowo. Nie wszystko na raz ;)

Dostosuj wysokość obcasa do trybu życia i warunków na dworze

Nie kupuj na siłę wysokich obcasów jeśli większość dnia spędzasz na nogach. Postaw wtedy na niższe, ale nie rezygnuj z nich całkowicie. Postaw na nie także wtedy, gdy boisz się śliskich chodników.

Lepsze niższe obcasy niż połamane nogi

Zwróć uwagę na grubość obcasa. To on decyduje o stabilności buta. Łatwiej będzie Ci utrzymać równowagę na śliskim chodniku w butach na grubszym obcasie.

Zajrzyj do wnętrza buta

Wysokie buty to jedno, a ocieplenie to drugie. Wysokie kozaki tylko trochę poprawią Twój komfort termiczny, ale nadal może być Ci zimno. Z drugiej strony szukanie ocieplanych kozaków czy botek to jak szukanie igły w stogu siana. Dziwnym trafem producenci obuwia uznali, że ocieplenie nie jest potrzebne.

A daje sporo. Lepiej więc poszukać tej igły w stogu siana i zapłacić więcej, bo chociaż zimy są z roku na rok coraz cieplejsze, to nadal potrafią dać w kość. Potwierdzą to zwłaszcza osoby, które dojeżdżają do pracy komunikacją miejską. Nawet ciepłe buty mogą nie wystarczyć, gdy tramwaj lub autobus spóźnia się godzinę.

Postaw na jakość

Zamsz prezentuje się cudownie, ale nie wytrzyma zbyt długo w kontakcie z solą i śniegiem. Najlepsze będą buty ze skóry i ekoskóry. Nie przesiąkną tak łatwo, ale powinnaś pamiętać o ich regularnej pielęgnacji.

Osobiście jestem zwolenniczką naturalnej skóry (wiem, że weganie mnie za to zjedzą). Z ekoskórą mam przejścia raczej negatywne. Buty, które miałam łatwo się rysowały, syntetyczna skóra po wielu latach lubiła się łuszczyć. Nie zadowala mnie to, więc coraz częściej sięgam po skórę naturalną, eliminując powoli ekoskórę ze swojej garderoby. Ty wybierz tak, jak uważasz.

Jak to wszystko poskładać by było stylowo?

Postaw na prostotę. Jeśli chcesz uniwersalnych butów, które sprawdzą się w każdych warunkach, najlepszym rozwiązaniem będą proste kozaki na niskim obcasie. Prostota niektórym wydaje się nudna, ale przecież to ona jest najbardziej stylowa!

Niektóre buty są przepiękne. Zachwycają Cię intrygującym wzornictwem, ilością dodatków, ale… czasami są przekombinowane. Tak się dzieje w przypadku botek z pikowaniami, ćwiekami i klamerkami. Do dziś pamiętam swoje kozaki-koszmarki sprzed kilku lat, które miały nie tylko klamerkę z boku, ale też wiązanie z przodu i górną część zdobioną futrem. Tego było za dużo.

Jeśli chcesz kupić stylowe i uniwersalne buty, postaw na minimalną ilość zdobień. Najlepiej by było, gdyby nie było ich wcale, ale czasami drobny akcent też jest potrzebny. Im mniej, tym lepiej. Pamiętaj :)

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać