SUKIENKA CZY SPÓDNICA? CO LEPSZE NA PLAŻĘ?

Sukienka czy spódnica? Co lepsze na plażę?

Sukienka czy spódnica? Co najlepiej założyć na plażę żeby było wygodnie? A może jednak spodnie? Jest nad czym myśleć. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Wybierz, co dla Ciebie najlepsze!


Sukienka czy spódnica? A może spodnie?


Wady i zalety spodni

Długie spodnie fajnie modelują sylwetkę. Dlatego jeśli chcesz dobrze wyglądać i po wyjściu z plaży wtopić się w tłum spodnie nadadzą się do tego idealnie. Większość kobiet na plażę wybierze spódnice i sukienki. Ty w spodniach będziesz wyglądać jak miejscowa, więc raczej nie zainteresują się Tobą drobni złodzieje. Szorty z kolei świetnie spiszą się w upalne dni. Jeśli cenisz sportowy look spodnie są dla Ciebie!

Przemyśl jednak kwestię wygody i komfortu termicznego. W upalne dni w  długich spodniach może być Ci za gorąco. Spodnie mają ten mankament, że nie uciągają się w pasie, więc leżenie w nich na plaży (Czy w krótkich, czy w długich) na dłuższą metę może być koszmarnie niewygodne. Ubieranie się w spodnie po morskiej kąpieli też do najłatwiejszych czynności nie należy, bo materiał i krój stawiają opór. Weź to pod uwagę zanim wybierzesz ubranie na plażę.

Plusy i minusy spódnicy

Spódnica wygląda bardziej elegancko. Pięknie komponuje się z sandałkami, a te jak wiadomo, najwygodniejsze są na plażę. Spódnicę możesz dowolnie zestawiać z różnymi bluzkami, więc jeśli w walizce masz też spodnie, na pewno nie będziesz narzekać na stylizacyjną nudę. Przebieranie się po morskiej kąpieli jest najmniej problemowe, bo nie potrzebujesz nawet ręcznika by się zasłonić – spódnica wystarczy. No i łatwiej spódnicę wywiesić do suszenia niż sukienkę.

Wadą spódnicy jest konieczność dopasowywania do niej bluzek. Nie każda będzie pasowała, przez co spędzisz minimalnie więcej czasu na planowaniu zawartości walizki. Spódnica nie sprawdzi się w chłodniejsze dni, bo będzie wiało po nogach. Jeśli nie ma wszytej w pasie gumy może przy długotrwałym leżakowaniu na plaży upijać. I jeszcze ostatnia drobna wada spódnicy – jeśli ją przydepniesz bawiąc się na plaży, może się zsunąć. Taki tam szczegół :P

Mocne i słabe strony sukienki

Sukienka jest najbardziej komfortowa na plażę. To nie ulega wątpliwości. Jest luźna, nie upija, przyjemnie się ją nosi i przepięknie wygląda na zdjęciach. Nie bez powodu co roku w sklepach mamy wysyp letnich sukienek maxi ;) Oprócz tego oszczędzi Ci czasu z kompletowaniem garderoby na wyjazd, bo nie musisz dopasowywać dołu do góry. Gdziekolwiek się w niej pojawisz będziesz wyglądała powalająco i idealnie wpasujesz się w letnie klimaty.

Minusem sukienki jest jednocześnie to, co przed sekundą było zaletą – masz jedno ubranie i nie ma różnorodności. W niektóre miejsca może być zbyt elegancka, ale to drobny mankament. W zimne pogody nie zda egzaminu podobnie jak spódnica. Ubieranie się po kąpieli to też trochę więcej filozofii niż w przypadku spódnicy (głównie kombinacje górnej części sukienki i zakładania stanika).

Sukienka czy spódnica? Spodnie? Na co się zdecydować?

Ja na pewno w pierwszej kolejności sięgnę po sukienkę. Ale Ty…? Z Tobą może być inaczej. Ty już wiesz, jaka jest odpowiedź na to pytanie. Na plaży najważniejszy jest Twój komfort. Wybierz mądrze i ciesz się z plażowania!

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Może Ci się również spodobać