Jaki szampon do codziennej pielęgnacji włosów jest najlepszy?

Jaki szampon do codziennej pielęgnacji włosów jest najlepszy?

Wiesz jaki szampon do codziennej pielęgnacji włosów jest najlepszy? To zdjęcie jest mylące! Z tej trójki tylko jeden się nadaje, a tego najlepszego tu nie ma. Co powinien mieć idealny szampon i który jest najlepszy? Czytaj dalej!


Jaki szampon do codziennej pielęgnacji wybrać?


Szamponów jest od groma i ciężko się na coś konkretnego zdecydować. Ja swojego ideału szukałam bardzo długo, a kiedy już znalazłam… Producent go wycofał! Shit happens…

Zacznijmy od tego, którego nie wybierać

Odpuść wszystkie szampony, które stosuje się na konkretne przypadłości skóry głowy. Tak, mówię tutaj o przeciwłupieżowcach głównie. Nizorale, Vichy Dercosy i podobne powinny być stosowane naprzemiennie z innymi szamponami i nie nadają się do stosowania codziennie.

Drugą cechą szamponu do codziennej pielęgnacji jest łagodność w działaniu. Odpadają więc wszelkie rypacze, czyli jakieś 80% szamponów na drogeryjnych półkach. Tak, mówię tutaj o Nivełkach, Dove’ach, Elsevach, Schaumach, Syossach i podobnych.

Teraz pewnie myślisz świat się skończył! Czym myć?

Jest czym!

Jaki szampon do codziennej pielęgnacji wybrać?

Nie idź w alejkę z szamponami. Idź na dział dla dzieci. POWAŻNIE! To właśnie tam jest Twój szampon. To szampony dla dzieci są najlepsze do codziennej pielęgnacji włosów. Sprawiają, że włosy są miękkie, lśniące i łatwo się rozczesują.

Ale uważaj! Nie każdy się sprawdzi.

Johnsonek? Babydream? A może inny?

Nie czytaj dalej, jeśli bardzo patrzysz na składy kosmetyków. Ja patrzę, ale w temacie szamponów do włosów nie jestem składowym faszystą. Ciężko mi dogodzić w tym jak szampon działa. Dlatego moja prywatna trójka szamponów do codziennej pielęgnacji włosów to:

  1. Johnson`s No More Tangles
  2. Johnson`s Gold
  3. Bambi

Ale przecież to to składowo tragiczne jest!

No jest. Wiem, że jest. Ale jeśli chcesz mieć włosy o jakich pisałam (lśniące, piękne, zdrowo wyglądające i mięciutkie jak te u dzieci), nie ma wyjścia. Testowałam już masę szamponów i żaden nie dawał takich efektów jak No More Tangles. I go wycofali, nosz w mordę! Ale nadal możesz go kupić na Allegro. Ja poczyniłam zapasy xD

Dobrym jego zamiennikiem są pozostałe Johnsony. Dlatego polecam Ci gorąco kupienie sobie tradycyjnego Johnsona, teraz zwanego Gold. Będziesz po nim miała mięciutkie, lśniące włosy. Obiecuję :)

Przecież Babydream jest składowo o niebo lepszy i tańszy

Zgodzę się, że jest tańszy i ma lepszy skład, ale nie zgodzę się, że jest lepszy. Właśnie go kończę i powiem Ci szczerze, że dawno nie miałam tak złego szamponu. Zaznaczę, że praktycznie żaden szampon mi nie szkodzi i nie pogarsza stanu włosów, a jeśli już, to robi mi przyklap i jestem ulizańcem. Ten zrobił coś innego.

Babydream już od pierwszego użycia sprawił, że włosy stały się szorstkie jak druty. Końce zaczęły się puszyć. Blask owszem, był, ale nie potrafię przy tym szamponie zapanować nad własnymi włosami i nawet nie chce mi się ich dotykać, bo są okropne. Rozczesywanie to koszmar.

Już po kilku zastosowaniach miałam tak przesuszone włosy, że w tej chwili mam żyjące własnym życiem suche strąki. Zaczęłam go mieszać z innym szamponem, ale jeszcze długo będą powracały do poprzedniego stanu. Na szczęście już niewiele mi go zostało.

A może Ty masz jakiś dobry szampon do codziennej pielęgnacji? Podziel się ze mną!

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać