TOP 5 polskich plaż! Gdzie jechać nad morze?

TOP 5 polskich plaż! Gdzie jechać nad morze? Przewodnik po polskich plażach – Ustka

Jest w Polsce wiele plaż. Niby plaża to plaża i niczym się nie różni… Różni się i to bardzo! Piasek nie wszędzie jest taki sam! Które plaże są najlepsze?


5 najlepszych plaż w Polsce


Ostrowo

Ostrowo wygrywa lokalizacją i przepięknym krajobrazem. Bliskość Jastrzębiej Góry sprawia, że jest trochę bardziej górzyście. Jest ławeczka i ścieżka, którą możesz przejść – lub zejść na plażę i rozkoszować się przyjemnym piaskiem. A do morza bliziutko, bo wysiadasz z samochodu na przydrożnym parkingu, przechodzisz za górkę i już jesteś nad morzem. Chyba bliżej się nie da!

Białogóra

Nieco dalej na zachód leży Białogóra. Ta miejscowość przeszła olbrzymią transformację w ciągu ostatnich 20 lat. Trochę się zmieniło na gorsze, trochę na lepsze, ale… Chyba nigdzie, gdzie dotąd byłam nie ma takiego drobnego, bielutkiego piasku! I przepięknych zachodów słońca <3 A gdy pogoda się pogorszy zawsze możesz wybrać się do stadniny koni, która też się tu znajduje.

Białogóra

Dębki

Podobny piasek jak w Białogórze jest w Dębkach. Nie myl ich z Dąbkami, to nie ta sama para kaloszy. Dąbki są zdecydowanie dalej. A Dębki? Obok Białogóry, więc możesz być trochę tu, trochę tam. Na plażę w Dębkach idziesz przyjemnym laskiem, a sama plaża jest bardzo szeroka. Nic, tylko plażować! I rozkoszować się drobnym piaskiem, który wcale nie jest ostry :)

Przewodnik po polskich plażach - Dębki

Sztutowo

Możesz nie uznawać Zatoki Gdańskiej za prawdziwe morze, ale to też morze! Za granicą nikt nie gardzi zatokami, bo woda jest taka jak w prawdziwym morzu. U nas też! Sztutowo oprócz walorów estetycznych ma też edukacyjne – koniecznie odwiedź muzeum Stutthof. Oprócz tego piękna plaża, czasem bursztyny i przyjemne dojście na plażę – żyć nie umierać!

Sztutowo

Władysławowo

Mówi się, że jest wakacyjną morską stolicą i trudno się z tym nie zgodzić. Do Władysławowa co roku ciągną rzesze turystów. Nie ma się co dziwić – jest tam wiele atrakcji turystycznych i przepiękna plaża. Ponadto to świetna baza wypadowa na Hel i do okolicznych miejscowości. Zawsze możesz się przejść do portu lub na wieżę widokową przy Domu Rybaka, albo przepłynąć się łodzią. Jest co robić!

***

Gdzie pojedziesz nad morze w tym roku? Czy mój wpis Cię trochę zainspirował? A może masz swój własny ranking plaż – jeśli tak, to podziel się nim ze mną koniecznie! Chętnie przetestuję nowe plaże ;)

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Może Ci się również spodobać