Lekcja 11 – Jaki trencz jest najlepszy dla Twojej sylwetki?

trencz

Trencz to podstawowe okrycie wierzchnie na wiosnę i jesień. Zawsze doda Ci elegancji i szyku – pod warunkiem, że dobierzesz go właściwie do swojej sylwetki. Jak się za to zabrać? Czytaj dalej!


Który trencz Ci pasuje?


Krótki, długi, a może klasyczny?

Trencze możemy podzielić pod względem długości na trzy kategorie: krótki, długi i klasyczny. Krótki trencz zawsze sięga bioder i ma dwa rzędy guzików. Łącz go z sukienkami i nigdy nie zapinaj.

Długi trencz przydaje się na deszczową pogodę, bo sięga do kostek. Dobrze wygląda z rozpiętym paskiem lub związanym z tyłu, w połączeniu z balerinami i botkami na co dzień. W wersji wieczorowej koniecznie połącz go ze szpilkami – tylko nie zapomnij związać go w pasie.

Ostatni typ trencza to klasyczny. Jego długość to od połowy uda do długości nad kolano – nie mniej, nie więcej. Możesz go nosić aż na 3 sposoby! Na co dzień łączyć go z adidasami, dżinsami i sweterkiem, do pracy ze spódnicą, balerinami i białą koszulą, a na wieczór z małą czarną i szpilkami. Obłęd!

No dobra, napaliłaś się, a przecież nie wszystko jest dobre dla wszystkich. Niestety sporo zależy od Twojego wzrostu.

Trencz krótki

Trencz krótki nie będzie wyglądał na Tobie dobrze jeśli jesteś wysoka. W krótkich trenczach najlepiej jest kobietom o niskim wzroście i szczupłej sylwetce. Wysokie kobiety oraz kobiety o okrąglejszych kształtach powinny z niego zrezygnować – te pierwsze wyglądają w nich, jakby z nich wyrosły, a te drugie trencze krótkie niestety dodatkowo pogrubiają i skracają ich sylwetkę.

Długi trencz

To z kolei opcja tylko dla wysokich. Często zakładają go kobiety o krągłych kształtach, a to okropny błąd, bo one tylko dodają im więcej nadprogramowych kilogramów. Jest to specyficzna długość, ponieważ nawet wysoka kobieta musi spełnić jeszcze jeden warunek, by wyglądać w takim trenczu dobrze – strzelista, szczupła sylwetka w tym przypadku to mus.

A może klasyczny?

To jest opcja dla każdej kobiety. Jeśli zastanawiasz się czy jesteś wystarczająco wysoka lub wystarczająco niska na inne typy – wybierz koniecznie ten! W nim każda kobieta będzie dobrze wyglądać, niezależnie od wzrostu i wagi,

Jest jeszcze trencz-princeska, który jest wieczorową odmianą trencza klasycznego. Charakteryzuje się mocno rozkloszowanym krojem od pasa w dół. Świetnie wygląda w połączeniu ze szpilkami i sukienkami. Pasuje kobietom o krągłych kształtach, maskując ich biodra i podkreślając biust. Aby osiągnąć ten efekt musisz odpowiednio spiąć pasek.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać