Tylko dwa kolory [Stylizacja Italian Chic]

dwa kolory

Tylko dwa kolory i nic więcej. Czy takie połączenie musi być nudne? Dziś prosta stylizacja, do której potrzebujesz ubrań i dodatków w zaledwie dwóch kolorach. Jakie kolory wybierzesz?


Czerwony i czarny


Te dwa kolory wybrałam ja, bo ostatnio zaczynają dominować w mojej szafie. Nie jest to jednak przejaw nostalgii po zeszłorocznych świętach – to po prostu kolory, które uwielbiam. Nie mogło ich zabraknąć.

Wybierz kolor bazowy

Pierwszym krokiem musi być wybór koloru bazowego. Możesz sugerować się porą roku lub typem urody – wszystko zależy od Ciebie. W wariancie pierwszym w okresie jesienno-zimowym zdecydujesz się na czerń lub ciemny brąz, a w wiosennym na biel lub ecru. W przypadku sugerowania się typem urody wybierzesz jeden z neutrali – czerń, biel, szarość lub beż.

Drugim krokiem jest kolor dopełniający. I ja Ci ponownie poradzę sugerować się analizą kolorystyczną, choć jeśli chcesz zaszaleć radziłabym wybrać CI nasycony kolor, który ożywi neutral.

Potęga kontrastu

Zdecyduj się na jeden akcent

Aby nie było zbyt wielkiego misz-maszu i całość nie rozpraszała, proponuję Ci postawić na jedną część garderoby w kolorze nasyconym. Tutaj przyda się wiedza o typach sylwetek, bo będziesz wiedziała, który element Twojego ubioru powinien rzucać się w oczy, a który będzie tuszował mankamenty sylwetki.

I teraz ciekawostka – Ja postawiłam na spódnicę. Wydaje się to strzałem w kolano, bo przecież jako moja Czytelniczka wiesz już, że to dla sylwetki klepsydry zabójstwo sylwetkowe. Klepsydra ma pełny tyłeczek, który czerwień dodatkowo eksponuje. Gdybym chciała to zrobić po bożemu, powinnam ubrać sukienkę w jednym kolorze zamiast bawić się w oddzielną górę i dół. Zwróć uwagę, że mam płaszcz. Płaszcz zakrywa tyłek, więc tyłek nie rzuca się w oczy. Rozpięty płaszcz to już w ogóle bajka, bo to dodatkowo wysmukla sylwetkę.

 

Zadbaj o sprytne odcięcie

Pomoże Ci pasek, który jest nieoceniony w takiej sytuacji. Postaw na ubrania z wysokim stanem i oddziel je od siebie paskiem. Efekt będzie genialny, a Ty wyróżnisz się z tłumu. Mam wrażenie, że coraz rzadziej podkreślamy talię szerokim paskiem. To błąd, który może kosztować Cię wizualnie dodatkowe kilogramy. A przecież wszystkie ubieramy się tak, by wyszczuplić sylwetkę, prawda?

Jeśli wybrałaś sukienkę zamiast spódnicy i bluzki dobrze będzie, by to ona była kontrastem a pasek był w kolorze neutralnym.

Potęga kontrastu

Dopilnuj odpowiedniej długości

Przy płaszczu koniecznie zadbaj o to, by sukienka lub spódnica wystawały poniżej linii płaszcza. Chyba nie chcesz wyglądać jak podejrzana ekshibicjonistka w zapiętym płaszczu? Tak myślałam.

Nawet jeśli nie masz w zwyczaju zapinania płaszcza pamiętaj, że dobrze wygląda wystająca spod spodu sukienka lub spódnica. Szczególnie jeśli jest w żywym, nasyconym kolorze. Nigdy z tego nie rezygnuj.

Potęga kontrastu

Nie kombinuj z dodatkami

Jeśli decydujesz się na dwukolorową stylizację, nie eksperymentuj. Wybierz biżuterię w kolorze przewodnim. Jeśli wybrałaś czerń, to się czerni trzymaj. Jeśli czerwień, załóż czerwoną. Nie psuj efektu złotą lub srebrną biżuterią. Niech będzie całkowicie dwukolorowo.

Potęga kontrastu

Tylko dwa kolory - Co mam na sobie?
  • Płaszcz – C&A
  • Bluzka – No Name
  • Spódnica – Uszyta przez mamę
  • Pasek – Orsay
  • Torebka – No Name
  • Botki – Deichmann

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać