Wcięcie w talii mam niżej! – Jak oszukać system i nosić sukienki dla niższych kobiet

Wcięcie w talii mam niżej! - Jak oszukać system i nosić sukienki dla niższych kobiet

Wcięcie w talii to tylko jeden z wielu problemów kobiet wysokich. Niestety nadal jest zbyt mało marek szyjących ubrania na wysokie kobiety. Czy da się oszukać wcięcie w talii w sukience? Jakie jeszcze patenty możesz zastosować by ułatwić sobie życie?


Wcięcie w talii i inne bolączki wysokich kobiet


Ten rękaw za krótki…

Kolejną bolączką kobiet wysokich jest za krótki długi rękaw. Kupujesz sukienkę, której rękawy kończą się przed kostkami nadgarstka licząc, że jakoś to będzie. Nie będzie. To wygląda niezbyt estetycznie.

Pozostaje Ci liczyć na to, że rękawy skurczą się w praniu i zrobi Ci się rękaw długości 3/4. Albo…? Doszyj elegancką koronkę, która nada sukience wieczorowego charakteru. Inny patent, który sprawdza się zwłaszcza przy sukienkach dzianinowych, to skrócenie ich do długości 3/4 poprzez lekkie zsunięcie ich w kierunku łokci.

Ja najczęściej rozglądam się po prostu za sukienkami z rękawem 3/4 żeby oszczędzić sobie kombinowania z długością, chyba że sukienka naprawdę wpadnie mi w oko.

A to wcięcie w talii da się jakoś obejść?

Oczywiście, że się da. Jest naprawdę zatrzęsienie sukienek, które talię mają powyżej Twojej. Ni to odcięcie pod biustem, ni Twoja talia. Jest jakoś tak pośrednio. Większość moich sukienek ma ten problem. Na przykład ta:

WCIĘCIE W TALII MAM NIŻEJ! – JAK OSZUKAĆ SYSTEM I NOSIĆ SUKIENKI DLA NIŻSZYCH KOBIET

Jak go obchodzę? Używam szerokiego paska. Pasek działa cuda, bo pozwala ukryć wcięcie i robi je we właściwym miejscu.

WCIĘCIE W TALII MAM NIŻEJ! – JAK OSZUKAĆ SYSTEM I NOSIĆ SUKIENKI DLA NIŻSZYCH KOBIET

Odcięcie w połowie biustu zamiast pod?

Biuściaste wysokie to znają. Widzisz piękną sukienkę, już ją niesiesz szczęśliwa do przymierzalni. Zakładasz i… BAZINGA! Biust się mieści w połowie. Albo go wywalisz na wierzch, eksponując bieliznę, albo zostaniesz z odcięciem pod biustem w połowie biustu.

Przy takim problemie niestety za wiele zrobić się nie da. Przeróbki krawieckie będą skomplikowane (choć nie niemożliwe). O wiele łatwiej będzie Ci unikać sukienek z odcięciem pod biustem. Szukaj zamiast tego dekoltów kopertowych, które przepięknie eksponują duży biust.

Długości nie oszukasz

Niestety musisz się z tym pogodzić. Są sukienki, które wyglądają dobrze tylko na niższych kobietach. Są też takie, które w teorii dobre są dla wszystkich, ale w praktyce okazuje się, że brakuje Ci te 10 centymetrów długości. Niskie kobiety je założą bez problemu. Ty pochylając się zaprezentujesz bieliznę.

To jest parametr, którego nie przeskoczysz. Możesz kombinować z doszywaniem falban, ale nie do każdej sukienki to pasuje. Możesz doszyć pasek koronki i to będzie również jakieś rozwiązanie. Jedno jest pewne – przy za krótkiej sukience bez przeróbek krawieckich się nie obędzie.

Dla świętego spokoju zanim kupisz sukienkę sprawdź jej długość całkowitą. Łatwiej jest kupić inną niż później kombinować z przeróbkami.

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Może Ci się również spodobać