Don’t do that! – Zdejmij ten worek pokutny!

Twój styl z Ciebie wyjdzie.Prędzej czy później Don't do that! - Zdejmij ten worek pokutny!

Na pewno w Twojej szafie jest chociaż jeden worek pokutny. Tak nazywam te wszystkie bluzki, koszule i sukienki, w których talii po prostu nie ma. Może i są modne, ale robią wiele złego Twojej figurze.

Pewnie mi nie wierzysz, ale pokażę Ci wszystko na własnym przykładzie. Figura-klepsydra. Niby nic nie powinno mi zaszkodzić, a worek pokutny robi z moją sylwetką takie rzeczy, że łohoho!


Czego klepsydra robić nie powinna?


Bluzki – worki pokutne

Są to te wszystkie bluzki oversize i boho. Ja wiem, że moda modą, fajnie to wygląda w katalogach i na manekinach, ale…

One klepsydrom po prostu robią źle.

worek pokutny

Spójrz jak niekorzystnie prezentuje się w takich bluzkach biust. Zlewa się z brzuchem. Z przodu wygląda to w miarę, bo nie widać boczków i odstającego brzuszka. Z boku jest dramat.worek pokutny worek pokutny

Dołączony pasek z rzemyka wcale nie ratuje sytuacji. Jest tylko minimalnie lepiej. Szeroki pasek wygląda komicznie przy tej bluzce, więc za bardzo nie ma jak tutaj zrobić choćby minimalnego wcięcia w talii.worek pokutny

Jeśli już bardzo chcesz, postaw na ubrania z lejących materiałów. Dzięki temu ubranie oversize będzie lekko spływało Ci po biodrach. Będzie lepiej niż w przypadku bluzek boho, ale talia może się przemieścić do góry. Spójrz co się stało u mnie – Ta bluzka zrobiła ze mnie gruszkę, bo najwęższe miejsce w talii mam pod biustem. Bardzo rzucają się za to pełne biodra, które w rzeczywistości mają w obwodzie tyle, ile ramiona.worek pokutny

Sukienki odcinane pod biustem dla klepsydry

Noszę je, bo lubię. Nie są jednak kompletnie dla mojej sylwetki. Klepsydra talię ma pośrodku. Nie wyżej i nie niżej. Wszelkie modyfikacje wysokościowe jej nie służą kompletnie i jest to też jedna z żelaznych zasad stylu Italian Chic. Nigdy nie manipulujemy talią. Z resztą co ja się produkuję. Zdjęcia zrobią to lepiej niż ja.

3 pary butów i 1 sukienka

Zauważ jak przez odcięcie pod biustem optycznie zmniejsza biust. Noszę rozmiar 75G, a przez sukienkę wygląda on na maksymalnie 75C. Zyskujesz zakrycie fałdek na brzuchu, ale nic więcej.

ONESHOT Z WYPRZEDAŻY – SAFARI W POLU KUKURYDZY

Sylwetka wydaje się nieproporcjonalna. Masz długie nogi i krótki tułów. Klepsydrom to nie pasuje i nawet pasek nie ratuje za bardzo sytuacji (choć z paskiem wygląda to trochę lepiej).

SUKIENKA MAXI JEST TYLKO DLA NISKICH. A WŁAŚNIE, ŻE NIE!

Im więcej kilogramów tym częściej sięgamy po obszerne ubrania, bo chcemy zatuszować fałdki. Tymczasem ubrania-worki jeszcze bardziej nas poszerzają i sprawiają, że osiągamy efekt odwrotny od zamierzonego.

Nie popełniaj już tego błędu.

Wywal z szafy worki pokutne ;)

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać