Jak się ubrać na Wszystkich Świętych?

Jak się ubrać, by wyglądać stylowo i czy styl Italian Chic pasuje do wizyty na cmentarzu we Wszystkich świętych?

Wszystkich Świętych to dla wielu Polaków nie tyle święto, ile istna rewia mody. Tymczasem jest to uroczystość pełna zadumy i refleksji o przemijalności życia. Czy w tym dniu warto się stroić, a już tym bardziej, postawić na styl Italian Chic? Czy może lepiej zrezygnować, w obawie o opinię innych ludzi? Jak to rozegrać?


Jak ubrać się na Święto Wszystkich Świętych?


To dość kontrowersyjny temat, ponieważ z jednej strony wywołuje u ludzi oburzenie („Jak w takim dniu można myśleć o modzie? Przecież to nie na miejscu!”), a z drugiej strony każdy śmiga na cmentarz w najlepszych ubraniach, jakie ma („Muszę się pokazać w tym futrze, bo przecież Ciocia Gienia nie widziała mnie od ostatniego święta Wszystkich Świętych. Muszę pokazać, że mi się powodzi!”). Tak więc moda gra tutaj olbrzymią rolę, choć w tym dniu powinno być zupełnie inaczej.

Na Wszystkich Świętych należy ubrać się skromnie, choć nie ma przeszkód, by wyglądać stylowo.

Nikt nie zastanawia się nad tym, że można z powagą i szacunkiem podchodzić do Święta Wszystkich Świętych, a jednocześnie ubrać się w to, w czym czujemy się najlepiej. I właśnie przez stereotypowe postrzeganie przez innych, Polki boją się stylu Italian Chic, który jest dość odważny, jak na polskie realia. Przestań się bać! Załóż to, w czym Ci wygodnie!

Na Wszystkich Świętych należy ubrać się skromnie, choć nie ma przeszkód, by wyglądać stylowo.

Czy „wypada” ubrać się w stylu Italian Chic?

Styl Italian Chic nie stoi w sprzeczności z żadnym świętem, czy okolicznością. A jeśli czujesz się niekomfortowo, ale ciągnie Cię do przemycania tego stylu przy każdej okazji, po prostu to rób! Nie musisz iść na cmentarz w koronkach i dekolcie bijącym po oczach. Skup się na detalach. Przyjrzyj się stylizacji w tym wpisie. Z pozoru nie jest to styl Italian Chic, ale jeśli uważnie zaczniesz śledzić detale, okazuje się, że:

  • elegancki, taliowany płaszcz jest w tym stylu
  • spodnie-rurki przylegają do ciała, co wyróżnia ten styl
  • duży dekolt V jest obecny, choć został osłonięty szalem, by nie rzucać się w oczy

To są akcenty, które możesz przemycić do swojego „cmentarnego looku” (nie cierpię tego określenia, ale musiałam go użyć). Cała stylizacja wygląda skromnie, a lekkiego pazura dodają sznurowane botki na masywnej podeszwie. Nikt nie zarzuci Ci, że ubrałaś się wyzywająco i nie zachowujesz powagi należnej uroczystemu charakterowi Święta Wszystkich Świętych.

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Może Ci się również spodobać