Zamek w Siewierzu

Zamek w Siewierzu

W poprzedni weekend przypuściłam atak na zamek w Siewierzu. To moje drugie podejście pod ten zamek. Pierwsze podejście było kilka lat temu i zakończyło się niepowodzeniem. Czy tym razem się udało? I czy warto się fatygować do Siewierza by zobaczyć ten zamek?


Zamek w Siewierzu


No nie uwierzysz! Znowu mi się nie udało! To chyba nie jest klątwa koronawirusa, bo tym razem zastałam plac budowy. Ja nie wiem… Mam takiego samego pecha jak do zamku w Drzewicy. Ile razy pojadę, tyle razy zamknięte. Nie wejdę przez dziurę, bo dziury nie ma i pozostaje mi obejść się smakiem… Choć w przypadku zamku w Rabsztynie udało się i odegnałam pecha, więc może za trzecim podejściem się uda?

Co ten Siewierz…

Zawsze kojarzyłam go tylko z kościółkiem, który znajduje się przy trasie na Katowice. Dopiero kilka lat temu odkryłam, że są tam ruiny zamku, a Siewierz to nie tylko miejscowość przelotowa. Bo ten zamek leży w bardzo malowniczej okolicy, z dala od ruchu samochodowego. Turystów też nie ma, więc w sam raz!

Zamek w Siewierzu

Twierdza nie do zdobycia?

Patrząc na ilość otworów strzelniczych możesz pomyśleć, że zamek nie był nigdy zdobyty, ale był zajęty przez Szwedów w czasie potopu. Opuszczono go ostatecznie w okolicach 1807 roku i od tego czasu popadał w ruinę. Jak widzisz na zdjęciach coś tam robią, więc być może już niedługo będzie dostępny do zwiedzania :) Ja się już nie mogę doczekać oficjalnego otwarcia!

Spacer dookoła

Póki co musi Ci jednak wystarczyć spacer dookoła. Możesz przejść się wzdłuż murów ścieżką i obejrzeć zamek z każdej strony z zewnątrz. Nie będę Cię czarować – dookoła nic więcej nie ma. Trawy, drzewa, ścieżka i nic więcej. Ale nie skreślaj zamku od razu. Pamiętaj, że zawsze możesz rozprostować kości w trakcie dłuższej podróży i przejść się tą ścieżką, podziwiając zamek.

Zamek w Siewierzu

Co mam na sobie?
  • Bluzka – Orsay
  • Kurtka dżinsowa – C&A
  • Spodnie – C&A
  • Sneakersy – Graceland
  • Bransoletki – Pamiątka z Zakopanego

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Może Ci się również spodobać