Intensywna ciemna zima

Intensywna ciemna zima

Intensywna ciemna zima to najtrudniejszy do zdefiniowania podtyp pory roku. Jej uroda jest bardzo myląca. Niby chłodna, ale jednak ma w sobie coś ciepłego. Niby ciepła, ale jednak powiewa chłodem. Ta mieszanka ciepłego i zimnego wielu osobom sprawia trudność. Tymczasem, jeśli weźmie się pod uwagę więcej czynników, diagnoza nie jest już taka skomplikowana.


Intensywna ciemna zima to 1 z 12 typów urody. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo określić swój typ urody, przeczytaj koniecznie ten wpis.


JAK ROZPOZNAĆ INTENSYWNĄ CIEMNĄ ZIMĘ?


Oczy

Oczy są ciemne do tego stopnia, że czasami trudno sprecyzować ich właściwy kolor. Czarne? Brązowe? Piwne? Oczywiście! Na dodatek ich otoczenie również jest ciemne – rzęsy i brwi są wyraźne, czarne lub ciemnobrązowe.

Usta

Usta są czerwone lub czerwonawe. Wyraźnie odcinają się od bladej cery.

Włosy

Podobnie jak oprawa oczu, tutaj nie ma półśrodków. Włosy są mysie, ciemnobrązowe, albo czarne. Jeszcze ważniejsze jest jednak to, jak zachowują się w świetle. Błyszczą się chłodnym blaskiem i nie ma w nich absolutnie żadnych ciepłych refleksów.

Cera

Cera to najczęściej mylący czynnik w przypadku intensywnej zimy. Jest trudna do zdefiniowania. Jak to często w życiu bywa teoria swoją drogą, a praktyka swoją. Intensywna zima ma ciemniejszą cerę o ciepłej poświacie, co często wprowadza w błąd i może prowadzić do określenia jej intensywną jesienią. Obecność żółtych tonów w cerze nie jest niezauważalna, ale ich ilość nie wystarcza do zaklasyfikowania właścicielki jako intensywnej jesieni.

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że oba typy to tzw. typy siostrzane, dzięki czemu ich palety kolorystyczne są do siebie zbliżone i mogą wzajemnie od siebie czerpać.

Wróćmy jednak do kolorytu cery. Cera u intensywnej zimy może być ziemista, oliwkowa lub beżowa. Zawsze jednak jest chłodna – nawet wtedy, gdy jej blask jest ciepły. Piegi raczej nie występują.

Kolory

Intensywna zima powinna unikać pasteli za wszelką cenę. Jeśli biel, to tylko mleczna, jeśli żółty to… tylko w ciemnym złocie. Kolory określane jako jasne będą dla niej ciemniejsze, niż dla innych typów urody. Co tu dużo mówić – blade kolory są zdecydowanie nie dla niej. Jeśli jednak nie lubi wyglądać mrocznie i dramatycznie, może postawić na nasycone barwy o średniej jasności.

Jasna baza 

Ciemna baza

Dodatki

Złe kolory

intensywna ciemna zima kolory złe

Wzory

Intensywna zima dobrze wygląda w zasadzie w każdym wzorze. Najlepiej jej jednak w panterce i zebrze. Kluczem nie jest jaskrawość wzoru, a sam wzór. Bardzo dobrze intensywnej zimie w motywach zwierzęcych, więc grzechem byłoby tego nie wykorzystać w dodatkach ;)

Materiały

Ponieważ intensywna zima to typ bardziej dramatyczny, dobrze spiszą się ciężkie materiały. Wszelkie skóropodobne materiały będą idealne, podobnie jak skóra naturalna. Również atłas i zamsz pasują. I nie można zapomnieć o czarnej koronce, która doda zmysłowości.

Polecane style

Biżuteria

Niby i w złocie, i w srebrze jest ok. W złocie jednak czegoś jeszcze zimie brakuje. Jeśli jednak lubi złoto, powinna rozejrzeć się za różową jego odmianą. Rose gold jej pasuje! To jednak w srebrze intensywna zima wygląda najlepiej i to ono wydobywa z niej cały urok.

Makijaż

Mocny typ urody potrzebuje mocnego makijażu. Z tego względu dla intensywnej zimy dobre będzie smoky, nawet w połączeniu z intensywnym kolorem pomadki. Bez mocnego oka będzie wyglądała… przeciętnie, a nawet strasznie blado. Niestety ciemne kolory w urodzie wyciągają na wierzch wszelkie mankamenty, więc najczęściej intensywna zima bez makijażu wygląda na chorą.

Drugim rozwiązaniem na mocne zaakcentowanie oka jest kreska. Ale nie taka cienka, z ledwo wystającym ogonkiem lub roztarta. Owszem, od biedy ujdzie, bo każda kreska u intensywnej zimy jest lepsza niż brak kreski, ale zapamiętajcie, że intensywna zima fenomenalnie wygląda w klasycznej kresce z jaskółką. Nawet przy opadającej powiece i grubej kresce oko nie będzie wyglądało za ciężko.

Intensywna zima nie powinna zapominać o ciemnej kresce na dolnej powiece, obowiązkowo roztartej zbliżonym do jej koloru cieniem do powiek. To jeszcze bardziej podkreśli makijaż oczu, a całości dopełni intensywny, czarny tusz do rzęs.

Wszystkie kosmetyki do makijażu powinny być mocno napigmentowane, ponieważ przy słabej pigmentacji uroda intensywnej zimy zblednie.

Sławne intensywne zimy

  • Anne Hathaway
  • Monica Bellucci
  • Lucy Liu
  • Priyanka Chopra
  • Teri Hatcher

 

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać