Co możesz przywieźć z wycieczki? Ja przywiozłam szal z Wenecji [Stylizacja Italian Chic]

CO MOŻESZ PRZYWIEŹĆ Z WYCIECZKI? JA PRZYWIOZŁAM SZAL Z WENECJI

Co przywieźć z wycieczki, by było praktyczną pamiątką i służyło Ci przez lata? Czy pomyślałaś kiedyś, że lepiej kupić szal niż kolejną pierdółkę, która będzie kurzyć się na półce? No właśnie! Ja przywiozłam szal z Wenecji…


Co możesz przywieźć z wycieczki?


Biżuterię

Biżuterię pewnie czasem przywozisz, zgadłam? Nie ma lepszej pamiątki znad morza niż bransoletka z bursztynem. Ale przecież nie tylko bransoletki istnieją i nie muszą być wysadzane kamieniami. Z Florencji na przykład z powodzeniem możesz przywieźć skórzaną bransoletkę. Z Pompei biżuterię z zastygniętej lawy. A z Chorwacji z marmurowych paciorków! Jeśli dany region słynie z wydobycia minerałów lub wyrobów skórzanych biżuteria to doskonały pomysł na pamiątkę.

CO MOŻESZ PRZYWIEŹĆ Z WYCIECZKI? JA PRZYWIOZŁAM SZAL Z WENECJI

Szale, apaszki, chusty

W życiu bym na to nie wpadła, gdyby mi ktoś tego nie podsunął. Znam kobietę, która z każdej zagranicznej wycieczki przywozi szal lub apaszkę. Jej imponująca kolekcja to przepiękne dodatki z jedwabiu i innych, równie szlachetnych materiałów.

I właśnie dlatego oprócz symbolu Wenecji, czyli teatralnej maski, kupiłam szal. Uwielbiam wtulać się w niego jesienią, gdy wieje chłodny wiatr. Przypomina mi też klimatyczne uliczki Wenecji i sprawia, że chcę tam wrócić.

Tobie również polecam taką pamiątkę, bo posłuży Ci przez lata. A jak już kupisz swój szal pamiętaj, że możesz go nosić na różne sposoby ;)

CO MOŻESZ PRZYWIEŹĆ Z WYCIECZKI? JA PRZYWIOZŁAM SZAL Z WENECJI

Kapelusze

Niektóre kraje i regiony słyną z oryginalnych nakryć głowy. Wracając z USA możesz przywieźć kapelusz kowbojski. Nie kupuj go w Zakopanem, tam lepiej weź mężowi kapelusz góralski. Z kolei z Ekwadoru możesz zabrać przepiękną panamę. Kapeluszy jest jak kwiatów – wystarczy tylko dobrze poszukać :)

CO MOŻESZ PRZYWIEŹĆ Z WYCIECZKI? JA PRZYWIOZŁAM SZAL Z WENECJI

Torebki

Kolejnym pomysłem na pamiątkę z podróży jest torebka. Najbardziej osobliwą jak dotąd torebkę widziałam we Florencji – wyglądała jak złożony na pół chodniczek z drewnianymi rączkami. U nas pewnie spotkałaby się z wytykaniem palcami, ale kto wie…?

Bezpieczniejszą opcją jest skórzana torebka o klasycznym kroju. Ona na pewno nie wyjdzie z mody zbyt szybko i będzie służyła Ci przez wiele lat. Jednak skóra, to skóra. Pamiętaj tylko, by trzymać ją w woreczku. Dzięki temu dłużej zachowa swój pierwotny wygląd.

CO MOŻESZ PRZYWIEŹĆ Z WYCIECZKI? JA PRZYWIOZŁAM SZAL Z WENECJI

Paski

Ostatnia moja propozycja to skórzany pasek. Jest to dobra pamiątka nie tylko dla Ciebie, ale i dla członków rodziny, I do tego całkowicie unisex, bo jest dobra zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Skórzany pasek wykorzystasz nie tylko do podtrzymania spodni, czy spódnicy. Możesz też z powodzeniem użyć go do zaakcentowania talii w bluzkach i sukienkach. Spróbuj!

Stylizacja z pamiątkowym szalem - Co mam na sobie?
  • Bluzka – Orsay
  • Płaszcz – C&A
  • Spodnie – C&A
  • Torebka – Flora&CO
  • Kolczyki –Mohito
  • Botki – Deichmann
  • Pamiątkowy szal – Stoisko w Wenecji

Pozdrawiam Cię serdecznie

Może Ci się również spodobać